Rôzne

Ako zastaviť svrbenie skusom s prírodnými prostriedkami


Len jedna vec stojí v ceste blaženému dňu. Táto vec je šialene uhryznutá chyba. Možno ste mimo a nie, nikde blízko obchodu s drogami, alebo nie ste príliš lacní na to, aby ste si kúpili krém proti svrbeniu. Možno sa vyhnete liečivám všeobecne. To neznamená, že sa musíte uhryznúť. Svrbenie môžete zastaviť pomocou prírodných liekov, z ktorých jeden je dokonca na dosah ruky. Tu je návod.

Použite svoj necht. Veková metóda zmiernenia svrbenia bugového uštipnutia sa jednoducho urobí zhltnutím nechtom. Použite necht, aby ste najprv vytvorili čiaru cez stred hryzenia, a potom ďalšiu čiaru, ktorá krížom prechádza cez prvú. Toto vytvorí X v strede záberu. Voila, už žiadne svrbenie.

Ak X nefunguje, vytvorte mriežku hlbokých drážok na vrchole a okolo hryzenia. Stratégiou je dosiahnuť, aby bolesť uhryzla tak silno, že už nesedí. Môže sa to zdať hlúpe, niečo ako rozbíjanie palca kladivom na zmiernenie bolesti hlavy, ale funguje to.

Použite prírodný adstringent. Ak nechcete, aby sa vám nechty po celej koži nechali, skúste upokojujúceho svedomitého. Líska čarodejnice je jedným z prírodných prostriedkov na svrbenie chrobákov. Opatrne naneste na uhryznutie a okolo kousnutia pomocou veľmi mäkkej bavlnenej podložky.

Lež na levanduli. Je známe, že éterický levanduľový olej, tiež jemne aplikovaný vatovým tampónom, zmierňuje šialené svrbenie. Kúpte si ho v obchodoch so zdravou výživou, homeopatickom alebo kúpelni.

Ošetrite ju zubnou pastou. Biela, lepkavá zubná pasta funguje najlepšie na zmiernenie svrbenia uhryznutím. Dab to a nepríjemnosť okamžite ustúpi. Ak zubná pasta nie je pre vás dosť prirodzená, vyšľahajte silnú pastu z jedlej sódy a vody, ktorá sa aplikuje na sústo.

Naneste obyčajnú ovsenú kaši uvarenú na pastu. Ovsené vločky kúpele, predávané v kúpeľoch a obchodoch s telom, sú ďalšou možnosťou, ako zmierniť svrbenie.

Naplňte vaňu šálkou soli Epsom a veľkým množstvom teplej vody. Vstúpte, ľahnite si a namočte. Nájdite soli Epsom v každom obchode s drogami.

Tip

  • Nehryznite si bug so zahryznutím príliš hlboko, alebo to bude krvácať, čo vedie k svrbeniu chrasty.