Rôzne

Účinky alkoholu na uvoľnenie svalov

Účinky alkoholu na uvoľnenie svalovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď pijete alkohol, spôsobuje to uvoľnenie svalov a účinky na zníženie úzkosti. Dôsledné užívanie alkoholu na tento účel však lekári odrádzajú, pretože ľudia sa môžu psychologicky a fyzicky stať závislými od účinkov. Aj keď alkohol môže mať príjemné, relaxačné účinky v malých dávkach, vo väčších môže byť celkom škodlivý.

Trávenie alkoholom

Na rozdiel od iných potravín alkohol vynecháva normálny proces trávenia a asi 20 percent z neho sa vstrebáva do krvi cez steny žalúdka. Zvyšných 80 percent je absorbovaných cez tenké črevo. Preto sú účinky alkoholu na uvoľnenie svalov po prvom pití veľmi zreteľné.

Centrálny nervový systém

Mozog, chrbtica a nervy tvoria centrálny nervový systém. Alkohol tlmí centrálny nervový systém a spomaľuje komunikáciu mozgu s chrbticou a nervy. Pitím niekoľkých nápojov sa človek cíti uvoľnenejšie, pretože sa spomalila komunikácia medzi mozgom a nervami. To je tiež dôvod, prečo po mnohých nápojoch môže byť pohyb narušený.

Tolerancia bolesti

Pretože nervový systém je po pití alkoholu depresívny a znecitlivený, nervy, ktoré prechádzajú svaly, neregistrujú bolesť efektívne. Zdá sa, že svaly sú uvoľnené, keď sa vlastne správajú, akoby im bolesť zabila.

After Effects

Zatiaľ čo alkohol spôsobuje spočiatku svalovú a duševnú relaxáciu, po nadmernej konzumácii môže mať opačné účinky opačný účinok. Po ťažkej noci pitia sa centrálny nervový systém nadmerne stimuluje, čo spôsobuje chvenie, citlivosť na svetlo a nervozitu. Pretože alkohol je diuretikum, dehydratuje sa celé telo vrátane svalov, čo spôsobuje svalovú slabosť. Hypofýza v mozgu navyše uvoľňuje sporadické množstvá hormónov, ktoré inhibujú schopnosť tela spať.