Rôzne

Koľko stojí odstránenie jazvy laserom?


Ak máte jazvu, dobre viete, ako môže toto utrpenie ovplyvniť vašu osobnú dôveru. Aj keď existujú krémy a pleťové vody, ktoré môžu pomôcť zmierniť výskyt jaziev, odstránenie jaziev laserom môže jazvu rýchlo odstrániť a pomôže vám získať sebadôveru. Náklady na odstránenie jaziev laserom závisia od miesta liečby, veľkosti jazvy a technológie použitej na odstránenie vady.

Význam

Odstránenie jaziev laserom vám umožní rýchlo odstrániť jazvy z povrchu pokožky. Znížením viditeľnosti jaziev sa môže zvýšiť vaše sebavedomie a sebadôvera. Na rozdiel od minulých techník odstraňovania jaziev, ktoré zahŕňali krémy a iné formy lokálnych mastí, odstránenie jaziev laserom netrvá mesiace alebo roky, kým sa dosiahnu výsledky.

Časový rámec

Procedúra môže trvať 1 až 3 hodiny. Skutočná časová dĺžka zákroku závisí od toho, aká veľká je vaša jazva a tiež od toho, aký typ jazvy musí lekár odstrániť. Celkové náklady na odstránenie jaziev laserom budú závisieť od trvania operácie, pričom priemerná cena bude 350 dolárov za hodinu.

Vlastnosti

Existujú tri hlavné typy laserov, ktoré sa dajú použiť na odstránenie jaziev laserom. Jedným z nich je CO2 laser, ktorý sa používa hlavne na jazvy po akné. Pulzný farbiaci laser sa používa na hlboké jazvy priamo na rane, ako aj na dlhodobé jazvy, ktoré sa tvoria mimo počiatočnej oblasti rany. Laser Er: YAG je najvhodnejší pre mierne jazvy na akné a okraje jaziev. Každý z týchto laserov vyžaduje inú cenu, čo je jedinečné pre lekára, ktorého používate.

Dôležité informácie

Určenie skutočných nákladov na odstránenie jaziev laserom vyžaduje zohľadnenie služieb, ktoré sa musia prijať. Medzi najbežnejšie poplatky, s ktorými sa stretnete, patria lekárske poplatky, poplatky za zariadenie a poplatky za anestéziu. Pretože existujú rôzne typy jaziev, počet potrebných procedúr a typ liečby sa môžu líšiť. Ak chcete získať presný odhad nákladov, musíte navštíviť svojho lekára, aby ste sa podrobili úplnej jazve a liečbe.

Výstraha

Riziká spojené s odstránením jaziev laserom sú v porovnaní s inými kozmetickými postupmi celkom mierne. Bežným rizikom pri tomto postupe je hyperpigmentácia, ktorá sa objaví, keď sa na povrchu vašej pokožky môžu objaviť tmavé škvrny. Tomuto riziku sa dá predísť zabránením nadmerného kontaktu slnka s ošetrovanou oblasťou. Medzi ďalšie riziká patrí podráždenie kože a alergické reakcie. Tieto riziká sa ľahko liečia lokálnymi masťami, ktoré vám podá lekár.