Rôzne

Ako si vyčistiť krk pre spev


Hlien v hrdle tlmí váš spev a spôsobuje, že váš hlas znie chrapľavo a vrzavo. Vymazanie hlienu z hrdla pred spevom zabezpečí, že budete mať dlhé a jasné poznámky bez problémov. Ak sa však pokúsite vyčistiť krk nesprávne, môžete ďalej poškodiť hlasivky a hlas. Pokiaľ používate bezpečné metódy pre hlasivky, môžete si pred spevom očistiť hrdlo bez toho, aby ste poškodili váš hlas.

Nasajte kvapku na kašeľ mentolu priamo pred vaším výkonom. Mentolské kašeľové kvapky vyčistia vaše dutiny, aby zabránili prenikaniu hlienu do hrdla. Kvapka na kašeľ navyše uvoľní hlien z hrdla, čo vám umožní vyčistiť ho dúškom vody.

Pour 1 polievková lyžica. citrónovej šťavy do 16 oz. pohári vody a popíjajte ju po dobu 10 minút. Kyseliny v citrónovej šťave pomôžu vyčistiť hlien z hrdla a zabránia jeho návratu až dve hodiny po ňom. Ak máte naďalej problémy s produkciou hlienu, majte blízko seba pohár citrónovej vody, aby ste sa mohli napiť medzi piesňami.

Vydajte mäkký kašeľ, aby ste z hrdla odstránili hlien. Pri kašľaní by ste nemali vyvíjať energiu ani hlasný hluk; skôr by mal mäkký kašeľ znieť ako šepot.

V deň výkonu nejedzte mliečne výrobky. Mliečne výrobky, ako je syr, mlieko a jogurt, zvyšujú produkciu hlienu a sťažujú čistenie krku.

Tip

  • Pred predstavením sa vyhnite kričaniu alebo hovoreniu príliš nahlas. Kričanie spôsobuje abnormálne vibrácie hlasiviek a môže poškodiť hrdlo a spôsobiť nadmernú tvorbu hlienu.

Pozri si video: REFLEX - Luky z Oteckov ako ste ho ešte nevideli. Takto maká vo fitku! (Septembra 2020).