Rôzne

Ako zahriať studené nohy v posteli

Ako zahriať studené nohy v posteli


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Medzi lekárske príčiny chladných nôh patria problémy s obehom a stavy, ako je Raynaudova choroba. Keď ležíte v posteli, váš obeh sa spomaľuje a cez končatiny, napríklad ruky a nohy, sa môže stratiť teplo. Ak sú vaše chodidlá počas noci nepríjemne chladné, môžete sa zobudiť a potom máte problémy s návratom do režimu spánku. Účinné metódy zahrievania, ktoré si vyžadujú minimálnu prípravu, vám pomôžu rýchlo unášať spánok.

Ponožky na kúpanie a postele

Postavte nohy do teplej vody s teplotou medzi 100 a 115 stupňami Farenheita. Vyvarujte sa príliš horúcej vody, pretože by to mohlo zvýšiť riziko chilblaínov. Keď sa vaše nohy cítia príjemne teplé, osušte ich mäkkou utierkou a okamžite ich vložte do ponožiek. Vyberte si ponožky, ktoré sú vyrobené z prírodných vlákien, napríklad z vlny a bavlny, pretože obsahujú vzduchové vrecká, ktoré zachytávajú teplý vzduch, zatiaľ čo syntetické vlákna sú pevnejšie viazané.

Znížené dýchanie

Odborník na preškoľovanie dychu Dr. Artour Rakhimov na webovej stránke Normal Breathing odporúča spôsob dýchania Buteyko, ktorý pomáha zahriať studené ruky a nohy. Metóda funguje prostredníctvom zníženého dýchania, ktoré zlepšuje cirkuláciu a obsah kyslíka v tele v priebehu niekoľkých minút. Ak chcete implementovať, ležte na ľavej strane a uvoľnite svoje telo. Vdýchnite si nosom o niečo menší než obvykle, vydýchnite a potom úplne relaxujte. Tento postup opakujte asi 2 až 3 minúty. Keď začnete pociťovať hlad po vzduchu, vaše dychy sa budú častejšie vyskytovať a keď sa v tele zvyšuje hladina kyslíka, mali by ste sa začať cítiť teplejšie. Táto metóda dýchania sa neodporúča ľuďom, ktorí trpia na hypertenziu, srdcové choroby, migrény alebo záchvaty paniky.

Masáž

Stimulujte pomalú cirkuláciu nôh ich masírovaním. Prstami a palcami zatlačte krúživými pohybmi, aby ste postupne masírovali každú nohu, počnúc prstami na nohách až po päty. Na ďalšie otepľovacie účinky naneste balzam na nohy, ktorý obsahuje zázvor alebo eukalyptový olej.

Pšeničné vrecia

Zatiaľ čo tradičná fľaša na horúcu vodu rýchlo zohreje studené nohy, môžete sa zdať neochotní ju používať kvôli riziku úniku, popálenia a obarenia. Pšeničný vak môže predstavovať bezpečnejšiu alternatívu, ak je správne zahrievaný. Pšeničné vrecia sú vrecká z mäkkej textílie, ktoré sa plnia pohorkou a potom sa zahrievajú v mikrovlnnej rúre podľa pokynov výrobcu. Ministerstvo spotrebiteľských záležitostí odporúča použitie vyrobených vrecúšok z pšenice prednostne pred domácimi vreckami z pšenice, pretože pre prvé z nich sa poskytuje bezpečný maximálny čas ohrevu, ktorý je primeraný obsahu vlhkosti a objemu vreciek. Pri zahrievaní pšeničného vrecka vložte do mikrovlnnej rúry šálku vody, aby ste ešte viac znížili riziko prehriatia, a keď ohrievate pšeničný vak, nenechávajte mikrovlnnú rúru bez dozoru.