Avíza

Ľudská kožná vyrážka spôsobená psami a mačkami


Naši milovaní psi a mačky sú niekedy príčinou nepríjemných kožných vyrážok. Tieto vyrážky sa vyskytujú z rôznych dôvodov a tiež sa líši liečba. Poraďte sa so svojím lekárom o akýchkoľvek kožných vyrážkach súvisiacich s domácimi zvieratami, ktoré sa objavia.

Alergická reakcia

Tieto typy alergických kožných vyrážok sa vyskytujú, keď prídete do kontaktu s tupými vlasmi, vlasmi a niekedy so slinami mačky alebo psa. Liečba zahŕňa lieky na orálnu alergiu na liečbu alergie a lokálne lieky na liečenie vyrážky samotnej.

Choroba mačacích škrabancov

Pri pohryznutí alebo poškriabaní mačkou, ktorá nesie baktérie Baprtonella henselae, sa môže u vás objaviť choroba škrabancov (horúčka mačiek), ktorá sa prejavuje kožnými vyrážkami. Na liečbu tejto infekcie sa používajú antibiotiká na predpis.

Horúčka skalnatá hora

Toto nie je výsledok priameho kontaktu s mačkou / psom, ale tým, že ho niekto uhryzol kliešťom prenášaným mačkou / psom. Kliešte môžu niesť baktérie, ktoré spôsobujú túto chorobu, a ak vás kliešť uhryzne, nakazíte sa. Ochorenie vytvára vyrážku na väčšine tela a je liečené antibiotikami.

Pásový opar

Kožného ochorenia je plesňová infekcia kože vášho psa / mačky, nákazlivá na ľudí a iné domáce zvieratá. Výsledná vyrážka sa zvyčajne skladá z červeného kruhového okraja s čistým stredom. Táto vysoko nákazlivá infekcia sa lieči perorálnymi a lokálnymi antimykotikami.

Výstraha

Ihneď vyhľadajte akékoľvek kožné vyrážky súvisiace s domácimi zvieratami, aby ste predišli kontaminácii ostatných, ak ste nákazliví. Obráťte sa tiež na svojho veterinárneho lekára, aby ste zistili, či vaše domáce zviera potrebuje liečbu tohto stavu.