Rôzne

Potraviny obsahujúce glycerín


Glycerín alebo glycerol je sladká, viskózna látka používaná v mnohých potravinách, kozmetike, liekoch a mazadlách. Všeobecne sa považuje za neškodný pre človeka a používa sa vo veľkej miere na sladenie, zahusťovanie a konzervovanie potravín. Glycerín a ďalšie rafinované cukry boli spojené s infekciami kvasinkami. Ak ste náchylní na infekcie kvasinkami, odporúča sa vyhnúť sa produktom, ktoré obsahujú glycerín alebo glycerol.

Zmrzlina

Mnoho značiek zmrzliny používa glycerín na pridanie sladkosti a vytvorenie krémovej konzistencie.

Spracované jedlá

Glycerín sa často používa na konzerváciu a sladenie balených a konzervovaných potravín.

Potraviny s nízkym obsahom sacharidov

Potraviny propagované ako sacharidy s nízkym obsahom sacharidov často používajú na sladenie glycerín, pretože to nie je technicky uhľohydrát. Cukor - alkohol, glycerín, stále obsahuje rovnaký počet kalórií na gram ako bežné uhľohydráty, takže sa tým nenechajte oklamať.

Cukrárske

Glycerín alebo glycerol sa opäť často používa na sladenie cukroviniek, najmä mäkkých cukroviniek, ako sú fondán a nugát, kde glycerín tiež pomáha vytvárať požadovanú krémovú textúru.

Výťažky a arómy

Výťažky a arómy určené na domácu prípravu obsahujú glycerín pre jeho štruktúru a sladkosť.

Sušené ovocie

Sušené ovocie, najmä tie, ktoré sa nachádzajú v obilninách, sa často namáča v glycerole, aby sa zabránilo vysychaniu a pridala sladkosť.