Avíza

Abreva Alternatíva


Opary sú spôsobené orálnym herpes vírusom, HSV-1. Podľa svrbenia Mayo trvajú svrbivé, bolestivé pľuzgiere, ktoré sa objavujú na perách alebo v okolitých oblastiach, asi 7 až 10 dní. Existuje niekoľko voľne predajných liekov, domácich liekov a liekov na predpis, ktoré môžu zmierniť tieto nepríjemné príznaky. Všetky sú funkčnými alternatívami k Abreve. Ako pri každom inom ochorení, aj pri hľadaní produktu, ktorý je pre vás vhodný, môže trvať niekoľko rôznych prístupov.

Lieky

Liečba Aveeno Advanced Relief Cole Sore Sore, Zenmed AvaCare, Valtrex, Viroxyn, Zilactin a Denavir sú len niektoré z liekov na predpis a voľne predajných liekov. Odporúčanie konzultujte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Určité úľavy môžu poskytnúť aj lokálny lidokaín alebo benzylalkohol.

Prírodné liečivá

Môžu sa použiť aj prírodné prostriedky. Citrónový balzam, mäta pieporná, čajovníkový olej a echinacea sa používajú na zmiernenie príznakov a doby trvania.

Zmeny životného štýlu

Identifikujte spúšťače a zdroje stresu, ktoré spôsobujú epizódy prechladnutia, a týmto situáciám sa vyhýbajte čo najviac. Pri znižovaní počtu epizód je tiež užitočné vyhnúť sa hrášku, arašidom, želatíne, čokoláde, pivu a colu.

Ľad

Naneste ľad, keď prvýkrát pocítite bolesť a pocit brnenia, ktorý sprevádza opary, aby sa znížila závažnosť bolesti.

Zinok

Aplikujte zinok priamo na oblasť, aby ste zabránili množeniu vírusu a zmiernili príznaky.

Lyzín

Lyzín vo forme potravín, doplnkov alebo mastí môže skrátiť trvanie a závažnosť príznakov. Zemiaky a mliečne výrobky patria do tejto kategórie.