Info

Bulharský Split Squats Vs. Split drepy

Bulharský Split Squats Vs. Split drepy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bulharský split squat je podtriedou cvičenia split squat. Zdieľajú rovnaké kĺbové pohyby a cvičebné postupy, ale bulharská verzia je náročnejšia. Pozícia tela počas bulharskej verzie posúva vašu váhu vpred a zvyšuje tak rovnováhu a rozsah pohybu.

Svaly pracovali

Bulharský a štandardný split squat pracujú rovnako ako svaly. Predná noha je pracovnou nohou; zadná noha je v rovnováhe a nemala by na ňu mať veľkú váhu - väčšina vašej váhy by sa mala presunúť na prednú nohu. Hlavnými hybnými silami sú štvorkolky prednej nohy, pričom pomáhajú svaly gluteálneho a vnútorného stehna. Škrečky a lýtkové svaly pôsobia ako stabilizátory.

Cvičebná technika

Aj keď je vaše telo odlišné, cvičebná technika je rovnaká pre obe verzie split squatu. Pri štandardnej verzii sú obe nohy na podlahe. V prípade bulharskej verzie zdvihnite zadnú nohu na schod alebo lavicu. S najväčšou hmotnosťou nad prednou nohou ohnite obe kolená a upadnite do výpadu. Udržujte predné koleno nad členkom; nedovoľte, aby tlačil okolo prstov na nohách. Ak je predné stehno rovnobežne s podlahou, obráťte pohyb a zatlačte prednú pätu, aby ste vyrovnali predné koleno.

Obtiažnosť

Pretože je vaša zadná noha zdvihnutá, bulharský split squat zvyšuje rozsah pohybu - môžete znížiť za bod, v ktorom je predné stehno rovnobežné s podlahou. Bulharský split squat tiež prirodzene posúva väčšiu váhu smerom dopredu k prednej nohe. Tieto faktory zvyšujú obtiažnosť bulharského drepu, čo z neho robí náročnejší pohyb ako pravidelné rozdelené drepy.

Opatrenia

Hoci zvýšený rozsah pohybu môže zvýšiť účinnosť a intenzitu cvičenia, môže tiež zvýšiť riziko zranenia. Začnite iba s telesnou hmotnosťou a obmedzte rozsah pohybu na bod, v ktorom je stehno rovnobežné s podlahou. Akonáhle sa na cvičenie stanete viac skúsení, postupne zvyšujte hmotnosť a rozsah pohybu. Zvýšenie chrbtovej nohy vytvára silný úsek v oblasti slabín a bedrových flexorov tejto nohy. Ak je úsek príliš intenzívny, znížte výšku lavice alebo schodíka.