Avíza

Top 10 spôsobov, ako vyvolať pôrod


Dlhodobé tehotenstvo môže byť veľmi nepríjemné. Ak ste však videli dátum príchodu a odchodu, môžete zvážiť niektoré spôsoby navodenia práce. Uvedomte si, že nie všetky tieto metódy sú schválené alebo dokázané, a nezabudnite prediskutovať akýkoľvek plán na vyvolanie pôrodu so svojím lekárom. Aj keď to bolo v minulosti bežné, väčšina lekárov dnes verí v to, že necháva prírodu na cestu.

Hniezdenia

Príprava domu a prostredia na dieťa je prirodzeným krokom v procese tehotenstva. Pomôže vám to duševne sa pripraviť na príchod dieťaťa, vďaka čomu budete uvoľnenejší a pripravenejší na prácu. Skúste nastaviť detskú izbu, prať a skladať detské oblečenie a doplnky alebo vyčistiť dom.

Styk

Styk je skvelý (a zábavný) spôsob, ako vyvolať prácu. Ak ste v normálnom tehotenstve s nízkym rizikom, odporúča sa normálna sexuálna aktivita. Semeno obsahuje prostaglandíny, ktoré zmäkčujú krčka maternice a mať orgazmus spôsobí, že maternica sa stiahne. Obidva tieto kroky môžu vyvolať prácu.

Chôdza alebo hojdacia

Ak vaše dieťa prichádza neskoro, alebo ak máte pocit, že ste začali a prestali pracovať, niekedy môže chodenie alebo hojdanie sa tam a späť stimulovať pôrod. Môže to byť len tak, že dieťa nespadlo do polohy, v ktorej hlava vyvíja dostatočný tlak na krčka maternice, aby spôsobila pôrod. Chôdza tiež pomáha zmierňovať bolesť kontrakcií.

Ricínový olej

Jeden až 4 oz. ricínového oleja zmiešaného s pomarančovým džúsom (na zakrytie chuti) je stará technika, ktorú mnohí lekári prisahajú. Ricínový olej môže spôsobovať kŕče v črevách, ktoré obklopujú maternicu. Majte na pamäti, že ricínový olej spôsobuje hnačky, ktoré môžu byť nepríjemné samy osebe, nieto počas práce.

Korenené jedlá

Aj keď to nebolo dokázané, mnoho žien a lekárov verí, že konzumácia korenených potravín môže vyvolať prácu. Majte na pamäti, že ísť do práce na plný žalúdok môže byť veľmi nepríjemné.

Stimulujte bradavky

Zvieranie alebo stimulácia bradaviek je ďalším spôsobom, ako vyvolať pôrod. Stimulácia bradaviek uvoľňuje hormón oxytocín do maternice. Reakcie na túto metódu môžu byť veľmi intenzívne a môžu viesť k silným kontrakciám, preto túto metódu nepoužívajte, pokiaľ to neodporučí lekár. Pravidelná stimulácia bradaviek prostredníctvom dojčenia po narodení tiež pomáha vášmu maternici vrátiť sa do normálnej veľkosti.

Modrá a čierna Cohosh

Užívanie modrej alebo čiernej cohosh môže byť obzvlášť účinným spôsobom, ako pomôcť pri vyvolaní pôrodu, najmä ak už cítite mierne alebo nepravidelné kontrakcie. Tieto bylinky sú však neuveriteľne silné a nemali by sa používať, pokiaľ vám ich neodporučí lekár. Verí sa, že modrý cohosh posilňuje kontrakcie maternice, zatiaľ čo čierny cohosh môže kontrakcie regulovať podľa Dr.Spock.com.

Pupalkový olej

Užívanie doplnkového oleja z pupalkového oleja päťkrát denne, počínajúc 38-týždňovou známkou, je skvelý spôsob, ako pripraviť krčka maternice na pôrod. Niektoré ženy dokonca vkladajú kapsulu priamo proti krčku maternice.

Akupresúra a akupunktúra

Existuje mnoho foriem akupresúry a akupunktúry, ktoré môžu pomôcť pri vyvolaní pôrodu. Ak je vykonávaná licencovaným odborníkom, ktorý je oboznámený s prácou s tehotnými ženami, môže akupresúra v niektorých miestach spôsobiť kontrakcie maternice.

Práca indukovaná lekárom

Lekári môžu vyvolať prácu niekoľkými spôsobmi. Jeden spôsob sa nazýva stripovanie membrány, pri ktorom lekári utierajú spodnú časť krčka maternice, aby oddelili membránu od steny maternice a uvoľnili hormóny, ktoré indukujú pôrod. Váš lekár vám môže tiež rozbiť vodu, dať vám hormón prostaglandín alebo hormón oxytocín.