Avíza

Ako odstrániť syntetické sadry


Sadrové odliatky sa používajú na znehybnenie zlomených kostí, zatiaľ čo sa liečia, a na napínanie častí tela do ich správnej polohy, napríklad odlievanie na opravu klubových nôh. Zlomeniny sa zvyčajne odstraňujú v ordinácii lekára pomocou vibračnej lejacej píly, ktorá je špeciálne navrhnutá na ochranu spodnej kože pred porezaním. Príležitostne bude pravdepodobne potrebné sami odstrániť kaz, najmä ak to zhoršuje krvný obeh. Odlievanie na nápravu deformít sa zvyčajne vykonáva v sérii - odliatie sa nosí na jeden alebo dva týždne, odstráni sa a nové odliatie sa aplikuje v novo natiahnutej polohe. Tieto druhy odliatkov sa niekedy odstraňujú doma - najmä pre deti, ktoré by sa mohli báť lejacej píly. Sadrové odliatky je možné odstrániť v niekoľkých krokoch.

Naplňte vedro teplou vodou, dostatočne hlboko, aby ste obsadenie úplne ponorili. Pridajte jednu polievkovú lyžicu octu do vody, aby ste rozdrvili omietkový materiál.

Namočte náter, až kým sa náplasť nezačne uvoľňovať. Chyťte voľný kus a rozbaľte vrstvy. Tento proces môže trvať až 1 - 2 hodiny.

Po odstránení odliatku si umyte pokožku mydlom a vodou. Vypustite vodu z vedra von, aby ste zabránili upchatiu náplasti vo vnútri domu.