Avíza

Výhody jablčného octu pre artritídu

Výhody jablčného octu pre artritíduWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Po celé stáročia sa ocot jablčného muštu vo veľkej miere používa na liečenie všetkých typov ochorení. Predovšetkým existuje veľa výhod octu jablčného muštu pre osoby trpiace artritídou. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o prospešných vlastnostiach tohto octu pri artritíde.

De-kryštalizácie

Artritída je charakterizovaná tvorbou kryštálov kyseliny močovej okolo kĺbov. Kyselina jablčná, jedna z účinných látok v octe jablčného muštu, je účinná pri rozpúšťaní týchto kryštálov, takže môžu unikať z tela. Odporúča sa pravidelné, kontinuálne používanie octu jablčného muštu, pretože síce sa zbavuje kryštálov, ale nebráni im ďalej sa formovať.

Antioxidanty

Jablčný ocot obsahuje silné antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierňovať zápaly a spomaľujú progresiu tohto ochorenia. Antioxidanty sú zlúčeniny, ktoré pomáhajú chrániť telo pred voľnými radikálmi, ktoré prispievajú k degeneratívnym podmienkam, ako je artritída. Jedným takým antioxidantom, ktorý tento ocot obsahuje, je beta karotén, rozpustný, ľahko vstrebateľný antioxidant.

Úľava od bolesti

Vysoké hladiny kyseliny octovej a jablčnej, ktoré octový jablčný mušt obsahuje, sú účinné pri zmierňovaní bolesti spojenej s artritídou. Pomáhajú tiež bojovať s infekciou. Jablčný ocot sa často používa v kombinácii s bylinkovým doplnkom gotu kola, aby sa vytvoril účinný prostriedok proti bolesti.

Teplý obklad

Obklad je jednoduchý, ale účinný spôsob, ako využiť výhody octu jablčného muštu pri artritíde. Ak chcete vyrobiť obklad, kombinujte 1 šálky vody s ј šálky jablčného octu na panvici a zohrejte ho, až kým nebude na dotyk príjemne horúci. Namočte mäkkú žinku do zahriateho roztoku, vyžmýkajte nadbytočnú tekutinu a potom ju položte na bolavý artritický kĺb. Zabaľte ho suchou handričkou, aby ste ju udržali na mieste a pomohli udržať teplo. Uchovávajte obklad na mieste 10 až 15 minút a postup zopakujte ešte dvakrát alebo trikrát. Opakujte to podľa potreby po celý deň.

Tonikum

Pacienti s artritídou môžu ťažiť z octu jablčného muštu tak, že si vezmú 1 lyžicu dvakrát denne. Môžete to vziať rovno, ak dokážete znášať chuť. Môžete však rozpustiť 1 polievkovú lyžicu v pohári vody a vziať si ju dvakrát denne. Aby bolo víno ešte chutnejšie, môžete do nápoja rozpustiť aj med.

Dôležité informácie

Aby ste dosiahli čo najväčší úžitok, odporúčame vám používať nefiltrovaný organický ocot, ktorý si zachováva všetky prírodné prínosy, ktoré jablko ponúka. Proces naparovania, vďaka ktorému je supermarket nakúpený ocot tak atraktívne jasný, sa tiež zbavuje väčšiny zdraviu prospešných živín v octe.