Avíza

Ako dlho zostáva Effexor vo vašom systéme?

Ako dlho zostáva Effexor vo vašom systéme?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Venlafaxín

Effexor (alebo Efexor) je obchodná značka pre liečivo venlafaxín. V roku 2007 to bol najčastejšie predpisovaný SNRI (inhibítory spätného vychytávania serotonínu a norepinefrínu). Venlafaxín, ktorý sa používa predovšetkým na liečbu veľkej depresívnej poruchy, opúšťa telo pomerne rýchlo. Spracováva sa dôkladne a rýchlo pečeňou a vylučuje sa močom. Existujú tiež verzie Effexoru s predĺženým uvoľňovaním, ktoré obsahujú rovnaké liečivo, ale vylučovanie z tela bude o niečo pomalšie, pretože liečivo sa uvoľňuje pomalšie počas trávenia.

Vylúčenie z tela

V štandardnom venlafaxíne je eliminačný polčas 3 - 13 hodín pre tabletky aj pre tekuté formy. To znamená, že účinky venlafaxínu budú slabnúť do jedného dňa a možno oveľa rýchlejšie. Droga už nebude v tele detegovateľná do 5 až 7 dní.

Zmeškané dávky a syndróm prerušenia liečby SSRI

Venlafaxín nie je také odpustenie vynechaných dávok, koľko inhibítorov spätného vychytávania. K opakovaniu príznakov môže dôjsť, keď dôjde k vynechaniu jednej dávky. V štúdii vo Všeobecnej nemocnici v Massachusetts sa zistilo, že významný počet pacientov, ktorí boli vzatí do styku s venlafaxínom, mal príznaky syndrómu prerušenia liečby SSRI po dobu troch dní potom, čo prestali užívať liek. Preto, hoci venlafaxín nie je spojený so závislosťou, väčšina lekárov bude radšej zúžiť dávku, aby sa tomuto syndrómu zabránilo.