Avíza

Aké sú príčiny zvonenia v ľavom uchu?


Zvonenie v uchu alebo hučanie v ušiach sa môže vyskytnúť v jednom alebo oboch ušiach. Podľa Americkej asociácie tinnitus malo viac ako 50 miliónov ľudí v Spojených štátoch určitý stupeň tinitu. Dva milióny z nich sú postihnuté hučaním v ušiach.

Poškodenie buniek

Strata riasiniek, drobných vláskových buniek vo vnútornom uchu, je jedným z dôvodov výskytu tinitu. Proces starnutia, vystavenia hlasnému hluku alebo poraneniu ucha môže poškodiť ciliiu.

Strata sluchu

Tinnitus často sprevádza stratu sluchu. To nespôsobuje stratu sluchu, ale zhoršenie sluchu môže spôsobiť, že tinnitus bude viditeľný.

Liečenie

Niektoré lieky môžu poškodiť ucho a niektoré môžu vyvolať tinitus ako vedľajší účinok. Tieto lieky sú známe ako ototoxické lieky a zahŕňajú nesteroidné protizápalové lieky, niektoré antibiotiká a diuretiká a určité lieky na liečenie rakoviny.

Zablokovanie uší

Nahromadenie vosku alebo tekutiny vo vnútornom uchu zhoršuje schopnosť cilia prenášať informácie o zvuku do mozgu. Mozog potom nesprávne interpretuje informácie, čo vedie k tinitu.

Zdravotné podmienky

Existujú zdravotné stavy, ktoré buď spôsobujú hučanie v ušiach alebo narušujú mozgovú schopnosť interpretovať zvuky. Tieto stavy zahŕňajú stres, infekcie, sínusové problémy, vysoký krvný tlak, nesprávne nastavenie čeľuste, Lymeovu chorobu, Meniereovu chorobu a nádory mozgu.