Avíza

Ako odstrániť hnedé škvrny na nohách


Vekové škvrny, tiež známe ako pečeňové škvrny, sú zhluky prebytku melanínu, ktoré vytvárajú na pokožke vystavenej slnku hnedé alebo sivé oblasti, vrátane rúk, rúk, chrbta a nôh. Aj keď nie sú neškodné, môžu sa javiť nevzhľadné a súvisia so starnutím. Liečba hnedých škvŕn zahŕňa produkty zosvetľovania pokožky, profesionálne ošetrenia pokožky a prevenciu. Navštívte svojho dermatológa, aby ste určili najlepší spôsob liečby pokožky.

Naneste krémy zosvetľujúce pleť. Mnoho krémov na zosvetlenie alebo bielenie pleti obsahuje hydrochinón, deoxyarbutín alebo kyselinu glykolovú na zosvetlenie hnedej škvrny. Pri správnom používaní postupujte podľa pokynov na výrobku, pretože nesprávne použitie môže mať za následok podráždenie pokožky. Pomocou vatového tampónu naneste krém iba na hnedú škvrnu, pretože krém zosvetlí pokožku, s ktorou príde do styku.

Zvážte dermabráziu. Dermabrázia je chirurgický zákrok, ktorý pieskuje epidermu, vrchnú vrstvu pokožky, ktorá spôsobuje, že derma vytvára nový kolagén, ktorý spevňuje pokožku. Tento postup účinne odstraňuje hnedé škvrny, ale možné vedľajšie účinky zahŕňajú infekciu a zjazvenie. Bolesť, sčervenanie a opuch sú časté príznaky, ktoré sa vyskytujú krátko po chirurgickom zákroku, ale ustupujú do 2 až 3 dní.

Vyskúšajte kryoterapiu, ktorá odstráni hnedé škvrny zmrazením tekutým dusíkom. Chemikália štiepi melanín a keď sa škvrna uzdraví, pokožka sa zosvetlí. Medzi riziká kryoterapie patrí trvalé zjazvenie a zmena farby kože. Tento postup by mal vykonávať iba kvalifikovaný odborník v oblasti starostlivosti o pleť, aby ste predišli zraneniu.

Získajte chemickú šupku. Chemické šupky odstraňujú hnedé škvrny použitím kyseliny na epidermis, ktorá škvrny odhorí a spôsobuje tvorbu nového kolagénu. Keď sa stará koža odlupuje, oblasť sa uzdraví a vytvorí sa nová koža. Opuch, citlivosť a začervenanie sú časté po prijatí chemickej kôry a je mimoriadne dôležité zostať mimo slnka najmenej jeden mesiac po ošetrení, pretože nová koža bude vysoko citlivá na poškodenie slnkom.

Aplikujte opaľovací krém často. Opaľovací krém pomáha chrániť vašu pokožku pred ultrafialovým žiarením pred slnkom a mal by sa aplikovať 30 minút pred vystavením pokožky slnečnému žiareniu. Vyhnite sa slnku, keď je najteplejší, medzi 10:00 a 16:00. Chráňte svoje nohy pred slnečným žiarením nosením ľahkých dlhých nohavíc, ktoré úplne zakrývajú vaše nohy.