Info

Ako spaľovať telesný tuk mini trampolínou


Štúdia NASA dospela k záveru, že skákanie na mini trampolíne - tiež nazývané rebounding alebo urban rebounding - je extrémne účinné cvičenie na chudnutie. Čo robí odskok tak efektívny pri spaľovaní kalórií a posilňovaní celého tela, je účinok gravitačnej sily Zeme. V dolnej časti odrazu g-sila tlačí na telo trikrát odporom, čo núti všetky vaše bunky, aby sa posilnili proti tlaku. Namiesto negatívneho ovplyvnenia kĺbov sa však rebounding považuje za cvičenie s nízkym dopadom.

Krok 1

Cvičte na mini trampolíne najmenej 30 minút denne, 5 dní v týždni celkom 150 minút. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú cvičiť najmenej 150 minút týždenne u zdravých dospelých. Ak chcete schudnúť, môžete zvážiť cvičenie 60 minút, päťkrát týždenne. Cvičenie môžete rozdeliť na niekoľko menších kúskov. Napríklad vykonajte tri 10-minútové skákacie relácie počas 30 minút cvičenia.

Krok 2

Naučte sa základné cvičenia vykonávané na mini trampolíne a skombinujte svoje obľúbené trampolínové cvičenia na základe vašej kondície. Pre dobre zaoblené, spaľovanie tukov vždy začnite zahrievaním tela po dobu 5 minút chôdzou na mieste na trampolíne. Postavte sa na mini trampolínu a začnite pomaly odskakovať hore a dole. Vykonajte malý odraz, keď vaše nohy zostanú po celú dobu na trampolíne. Ak sa vám to zdá ľahké, zvýšte intenzitu odrazu a zdvihnite nohy z trampolíny asi 6 palcov.

Krok 3

Pridajte plyometrické skoky a zákruty, keď môžete ľahko skočiť 6 palcov z mini trampolíny. S plyometrickým skokom vyskočte čo najvyššie a zastrčte si kolená do hrude. Môžete tiež vyskočiť do vzduchu tak vysoko, ako je to možné, a krútením trupu doprava, keď skočíte. Po pristátí zopakujte skok a trup otočte doľava.

Tipy

  • Pre cvičenie na spaľovanie tukov pre začiatočníkov začnite chodiť na trampolíne 1 minútu, ľahko odskočiť 4 minúty, behať 3 minúty, mierne odskočiť 1 minútu a chodiť 1 minútu, čo zvyšuje 10 minútová relácia. Tento cyklus opakujte ešte dvakrát počas dňa.
  • Vyberte si odskok, ktorý má bezpečnostnú lištu, ak sa cítite mimo rovnováhy alebo ste fitnes. Efektívne cvičenie môžete stále dosiahnuť, kým sa budete držať koľajnice.

Zdroje