Avíza

Domáce opravné prostriedky na odstránenie jaziev na nohách

Domáce opravné prostriedky na odstránenie jaziev na nohách


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jazvy sa môžu objaviť kdekoľvek na tele v dôsledku traumy na koži. Akákoľvek rana alebo poranenie kože na nohách môže vytvoriť jazvové tkanivo ako súčasť procesu hojenia. Druh zjazvenia a jeho veľkosť závisí od genetiky a ďalších faktorov. Niektorí ľudia sú viac náchylní na jazvy, zatiaľ čo iní len zriedka.

Existuje niekoľko prírodných a domácich liekov, ktoré sa osvedčili pri znižovaní alebo odstraňovaní jaziev. Alternatívni liečitelia a dokonca aj niektorí lekári navrhujú, aby ste ich používali na odstránenie jaziev na nohách.

Použitie vitamínu E oleja

Zatiaľ čo žiadne štúdie neuvádzajú, že vitamín E olej je účinný pri jazvách, existuje veľa neoficiálnych dôkazov o tom, že vitamín E funguje. Joel Studin, plastický chirurg, odporúča svojim pacientom vitamín E olej. Vo svojom článku Zjazvenie uvádza, že vitamín E štiepi kolagénové vlákna, ktoré tvoria jazvové tkanivo. Vitamín E sa predáva vo fľašiach a ako krémy a pleťové vody. Väčšina predaného vitamínu E je dostupná v rôznych koncentráciách. Môžete získať kdekoľvek od 30 IU (medzinárodné jednotky) oleja až do 70 000 IU. Čím vyššie množstvo vitamínu E v oleji, tým skôr uvidíte výsledky, informujte odborníkov. Naneste olej, krém alebo krém na nohy raz alebo dvakrát denne po dobu niekoľkých mesiacov alebo týždňov, v závislosti od závažnosti a veľkosti jazvy.

Použitie kakaového masla

Ďalšou dobre zdokumentovanou prírodnou zložkou na odstránenie jaziev je kakaové maslo. Kakaové maslo je tuk z kakaových bôbov. Často sa odporúča na odstraňovanie strií, ktoré poškodzujú strednú vrstvu pokožky. Nárast hmotnosti a silový tréning môžu spôsobiť strie na nohách. Mnoho spotrebiteľov uvádza, že kakaové maslo je dobré aj pre iné typy jaziev. Kakaové maslo je lacný produkt predávaný vo väčšine obchodov s drogami. Na dosiahnutie najlepších výsledkov naneste na nohy kakaové maslo raz alebo dvakrát každý deň. Kakaové maslo používajte niekoľko týždňov alebo kým jazva nezmizne.

Používanie citrónovej šťavy

Citrónová šťava je známe bielidlo. Kyselina citrónová v citrónoch tiež odlupuje vrchnú vrstvu pokožky. To môže znížiť výskyt tmavých alebo sfarbených oblastí a znížiť jazvy na nohách. Na jazvy nôh naniesť raz alebo dvakrát denne citrónovú šťavu s bavlnenou guľkou. Citrónovú šťavu môžete použiť v kombinácii s olejom vitamínu E alebo kakaovým maslom pre rýchlejšie výsledky.Komentáre:

  1. Heraldo

    Medzi nami, ja by som to neurobil.

  2. Elwen

    svinstvo preboha))))) začiatok prezretý viac nestačil))))

  3. Bearacb

    I apologize, but I offer to go another way.Napíšte správu