Avíza

Ako rozpoznať svrab roztočov


Vedecký názov pre svrab roztočov je Sarcoptes scabiei var. hominis. Najčastejšie sa označuje ako ľudský svrbivý roztoč. Človek sa nakazí svrabom, keď sa samica svrab roztočí do pokožky a pod ňu. Samica potom liezla deň čo deň kladením vajíčok. Tieto vajcia sa nakoniec vyliahnu a urobia to isté. Svrab spôsobuje intenzívne svrbenie a je vysoko nákazlivý. Je dôležité rozpoznať svrab a okamžite sa liečiť, aby sa zabránilo jeho šíreniu.

Všimnite si, či v noci škrabete pokožku. Svrab je známy tým, že v noci spôsobuje nadmerné svrbenie.

Zvážte, kde sa nachádza vyrážka. Svrab sa dá nájsť všade, bežne sa však vyskytuje na prstoch, rukách, zápästiach, lakťoch, podpazuší, stehnách, pätách chodidiel a okolo pása.

Pozrite sa pozorne na vyrážky. Svrab často pri nakladaní vajíčok zanecháva cik-cak vzor v podobe malých pľuzgierov. Ak ste strávili nejaký čas poškrabaním tejto oblasti, môže sa to javiť ako obyčajná červená vyrážka.

Ak spozorujete vyššie uvedené príznaky, navštívte miestneho dermatológa a nechajte ho zoškrabať vyrážku. Jediným spôsobom, ako pozitívne identifikovať svrab roztočov, je pozrieť sa naň pod mikroskopom. Dermatológ je na to kvalifikovaný. Tiež vám môže predpísať krém, ktorý sa zbaví svrabov.

Tip

  • Po ošetrení pokožky sa uistite, že ste všetok odev vyperli v horúcej vode s teplotou najmenej 120 ° F. Inak môžu roztoče na vašom oblečení prežiť.

Tip

  • Repelenty nie sú účinné proti svrabovým roztočom.


Pozri si video: Parazitom sa darí (Január 2022).