Avíza

Ako ľudia dostanú zmenu od psov


Keď roztoče infikujú psov, lekársky sa to nazýva mange. Mange je kožná choroba spôsobená roztočmi, ktoré napádajú psie telo. Normálne útočia na veľké množstvo. Roztoče sa živia živinami tela svojho hostiteľa. Psy sa môžu sťahovať z dvoch typov podvrhov, ale sarkoptický svrbenie je jediná forma, ktorá sa môže prenášať na ľudí. Roztoče môžu spôsobiť veľa zdravotných problémov pre vášho domáceho maznáčika, ako aj pre vás.

Fyzický kontakt

Keď človek uzavrie zmluvy, stav sa označuje ako svrab. Ľudia sa môžu nechať preplaviť dlhodobým fyzickým kontaktom s infikovaným psom. Prenos je možný prostredníctvom kontaktu s domácimi miláčikmi, spaním v rovnakej posteli, hraním a zdieľaním rovnakého nábytku. Keď je človek nakazený svrab, je to zvyčajne mierny prípad. Človek môže preniesť svrab na ostatných prostredníctvom fyzického kontaktu a zdieľaním podstielky a oblečenia. Preto podniknite ďalšie preventívne opatrenia a čo najskôr sa s vami zaobstarajte.

Príznaky u ľudí

Príznaky sarkoptického svrabu nie je ťažké prehliadnuť. Začnete pociťovať svrbenie a podráždenie pokožky. Mohli by ste vyvinúť vyrážku, ktorá vyzerá ako malé, pľuzgierovité hrbole. Najčastejšie sú postihnuté vnútorné lakte, kolená, pás, zápästia, zadok, dlane, dlane, chodidlá a genitálie. Keď je dieťa nakazené, roztoče sa často hrabú okolo tváre, krku a pokožky hlavy.

Liečba psov

Vezmite svojho psa k veterinárovi, aby ste určili typ svrbenia vášho psa. Váš veterinárny lekár vám môže predpísať správny typ liekov pre vášho psa. Liečba vášho psa čo najskôr zabráni nepohodliu.

Liečba ľudí

Liečba ľudí zahŕňa cestu k lekárovi. Ak máte svrab alebo ste prišli do kontaktu s niekým, kto má svrab, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc. Prípravky na kúpanie a voľnopredajné prípravky sa nezbavia svrabov. Svrab pôjde samo o sebe; Čakanie na to však môže byť veľmi nepríjemné.

Prevencia

Dobrým spôsobom, ako predísť mange, je udržiavanie správnej hygieny vášho psa. Poskytnite čerstvé obliečky a udržujte očkovanie svojho psa aktuálne. Iniciovať prevenciu proti blchám a červom. Dajte svojmu psovi kvalitné a výživné jedlo. Zabránenie výskytu hrivny u vášho psa vám môže pomôcť zabrániť nakazeniu.