Avíza

Ako dostať svoj malý pás späť po menopauze


Nárast hmotnosti počas menopauzy nemusí byť nevyhnutnou súčasťou starnutia. Zníženie veľkosti pasu môže zlepšiť vaše zdravie. Viscerálny tuk, ktorý leží hlbšie v bruchu a obklopuje vnútorné orgány, môže viesť k zdravotným problémom, ako je cukrovka, metabolický syndróm a kardiovaskulárne ochorenia. Aj keď hormonálne zmeny počas menopauzy kombinované s prirodzeným rozkladom svalového tkaniva spôsobeným starnutím spôsobujú úbytok na váhe, stále je možné dosiahnuť určité zmeny úsilia a životného štýlu.

Monitorujte a znižujte svoj kalorický príjem. Mayo Clinic odhaduje, že ženy vo svojich päťdesiatich rokoch potrebujú o 200 kalórií denne. To je ekvivalent dvoch krajíc chleba. Naučte sa kalorické hodnoty rôznych potravín, aby ste si boli viac vedomí toho, ako to, čo jete, ovplyvní vašu váhu. Pamätajte, že ak sa snažíte schudnúť, namiesto toho, aby ste jednoducho starli svoju aktuálnu váhu, budete musieť znížiť svoju kalorickú spotrebu o viac ako 200 kalórií denne. Jedna libra tuku sa rovná 3 500 kalóriám, čo znamená, že na to, aby ste stratili 1 libru za týždeň, budete musieť spotrebovať o 500 kalórií menej, ako každý deň spálite.

Jedzte zdravú výživu. Zníženie príjmu kalórií znamená, že máte menej príležitostí na zásobovanie tela potrebnou výživou. Minimalizujte svoju spotrebu vysokotučných, sladkých a slaných pochutín. Namiesto toho sa zamerajte na konzumáciu väčšieho množstva ovocia, zeleniny, celých zŕn, chudého mäsa a mliečnych výrobkov.

Jedzte častejšie. Cvičte kontrolu nad časťou, aby ste zaistili, že budete udržiavať svoj cieľ so zníženým obsahom kalórií. Jesť zdravé občerstvenie alebo časté malé jedlá pomôžu stabilizovať hladinu cukru v krvi a zabrániť jej vypadávaniu, čím sa zníži pravdepodobnosť, že budete mať chuť na sacharidy, ktoré je ťažké kontrolovať, a zvýši sa počet kalórií.

Zvýšte svoje aeróbne cvičenie. Svižná chôdza je príkladom aeróbneho cvičenia, ktoré nevyžaduje členstvo v telocvični a môže byť súčasťou vašej každodennej rutiny. Klinika Mayo odporúča konzultáciu so svojím lekárom, aby sa stanovila najlepšia stratégia cvičenia pre vaše súčasné zdravie a životný štýl.

Vytvorte svalovú hmotu, aby ste zvýšili rýchlosť metabolizmu. Sval spaľuje viac kalórií ako tuk a ako starnete, svalové tkanivo sa prirodzene zhoršuje. Jóga, nástenné kliky alebo zdvíhanie ľahkých ručných závaží môžu tento cieľ dosiahnuť.

Zahrňte jemné stretching do svojej každodennej rutiny. Zvýšená flexibilita môže znížiť šance na zranenie, ktoré vás prinúti byť neaktívny.

Tip

  • Pred začatím nového cvičenia sa vždy poraďte so svojím lekárom. Stretch pred a po cvičení. Vyskúšajte ekologické produkty, ak sú vo vašej oblasti k dispozícii na zníženie príjmu rezíduí pesticídov.