Avíza

Aké sú zdravotné prínosy syra feta?


Syr Feta, ktorý sa v Grécku tradične vyrába z kozieho mlieka, si v USA získal značnú obľubu, čiastočne kvôli jeho bohatej pikantnej chuti, ale aj kvôli potenciálnym zdravotným výhodám, ktoré ponúka. Dnes sa mimo Grécka vyrába mnoho druhov syrov podobných feta, niektoré sa vyrábajú z kravského mlieka alebo zmesi kravského a kozieho mlieka. True feta je produkt Grécka a mal by obsahovať najmenej 70 percent kozieho mlieka.

Menej kalórií ako väčšina syrov

Syr Feta obsahuje asi o 33 percent menej kalórií ako väčšina syrov, má však oveľa silnejšiu chuť ako mnoho iných nízkokalorických syrov, ako je mozzarella.

Menej tučný

Obsah tuku v syroch feta je asi o tretinu nižší ako u väčšiny syrov, najmä mäkkých alebo zrelých syrov. Nízkotučné feta je navyše k dispozícii v mnohých obchodoch, aj keď je obetovaná nejakou chuťou a prirodzenou textúrou syra.

S vysokým obsahom vápnika

Jedna unca syra feta obsahuje takmer 140 mg. vápnika, vďaka čomu je jedným z najlepších zdrojov vápnika v potrave, nevyhnutných pre vývoj a zdravie kostí a zubnej skloviny.

Môže pomôcť pri chudnutí brucha

Štúdie ukazujú, že päť porcií syra vo všeobecnosti môže pomôcť pri strate brušného tuku a že strava s vysokým obsahom vápnika môže prispieť k rozkladu tukových buniek. Okrem toho je syr feta špecificky bohatý na konjugovanú linolovú kyselinu, mastnú kyselinu a antioxidant, ktoré môžu napomáhať úbytku tuku v brušnej dutine. Výsledná strata telesného tuku znižuje riziko cukrovky a srdcových chorôb.