Avíza

Ako trvale vylepšiť hlas


Nepáči sa vášmu hovoriacemu hlasu môže byť veľmi frustrujúca situácia. Koniec koncov, musíte to počuť prakticky vo všetkom, čo každý deň robíte, či už sa stýkate so svojimi priateľmi, dávate šteniatkam „povely“ alebo robíte dôležité telefonáty v práci. Ak zistíte, že váš hlas je možno príliš kvílivý, vysoký alebo tenký, a ak chcete hlas, ktorý má možno lepší zvuk, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete prirodzene prehĺbiť.

Vyskúšajte hlasové cvičenia. Postavte sa priamo pred zrkadlo. Zoberte knihu a nahlas ju čítajte asi 15 minút. Spomaľte rýchlosť rozhovoru a namiesto toho sa zamerajte na svoju výslovnosť a výslovnosť. Čím rýchlejšie hovoríte, tým väčšie napätie sa kladie na vašu hlasovú schránku, čo vedie k vyššiemu hlasu. Udržujte svoju rýchlosť hovoru pomalú a uvoľnenú. Vyskúšajte aj cvičenie opakovania slov. Neustále opakujte bláznovstvo, ako napríklad „dong dong“ a „boom boom“, pričom sa vždy snažte pomaly znižovať hlas.

Postupujte správne. Kedykoľvek hovoríte, sústredte sa na udržanie brady. Vždy majte hlavu stále vpredu.

Nekričte. Nezáleží na tom, aký stres môžete byť, zdržte sa kričania. To kladie veľký dôraz na hlasivky a môže tiež spôsobiť stratu kontroly nad hlasom. Ak chcete hovoriť pokojne a hlboko, vyhnite sa kričaniu.

Prestať fajčiť cigarety. Ak ste fajčiar, je to zvyk, ktorý musíte okamžite zastaviť, ak chcete dosiahnuť hlbší hlas. Cigarety môžu spôsobiť deštrukciu na pľúcach a krku, čo spôsobí, že sa človek pri rozhovore cíti oveľa viac (v dôsledku sťahovania svalov).

Veľa spať. Dostatočný spánok môže priniesť celý rad výhod a jedným z nich je hlbší hlas. Ak trpíte nedostatkom spánku, môže to spôsobiť, že váš hlas bude chrapľavý, praskavý, slabý, krehký a tenký. Pokúste sa prijať nočnú dobu 7 hodín, aby ste dosiahli plynulý, hlboký a riadený hlasový tón.

Tip

  • Zostaňte hydratovaní. Vypite veľa vody, aby ste si udržali vlhké hrdlo. Čím vlhší je krk, tým väčšiu kontrolu nad svojím hlasom budete mať.

Pozri si video: ODJÍŽDÍME ZA DOBRODRUŽSTVÍM, CESTUJEME PO ČR (Septembra 2020).