Avíza

Vedľajšie účinky tekvicových semien


Semená tekvice obsahujú esenciálne mastné kyseliny, vitamín A, horčík a zinok a zdravú dávku vzácnejších živín. Môžu mať úžitok ľuďom trpiacim artritídou, problémami s prostatou, depresiou alebo parazitmi. Hlavný vedľajší účinok tekvicových semien, bolesť žalúdka, je zanedbateľný. Ak sa však tekvicové semená používajú neopatrne, môžu spôsobiť ďalšie nepriame negatívne účinky.

Bolesť brucha

Jesť veľké množstvo tekvicových semien môže spôsobiť bolesti žalúdka. Je to preto, že vysoký obsah mastných olejov obsiahnutých v semenách môže narušiť žalúdok a dokonca spôsobiť hnačku alebo stratu chuti do jedla. K tomu môže dôjsť, keď budete jesť viac ako niekoľko semien naraz alebo viac, ako je odporúčaná dávka prášku tekvicových semien. Jedzte tekvicové semienka s inými potravinami, aby ste zabránili vedľajším účinkom.

Chýbajúce výživné látky

Problémy s tekvicovými semenami sa môžu vyskytnúť, keď sa niektoré z ich prospešných živín zničia varením, alebo keď semená nebudete žuť a nepustíte ich celé. Ak semená varíte, kým nie sú chrumkavé, môžete obetovať nestabilnejšie vo vode rozpustné živiny, ako sú tiamín, riboflavín, niacín a vitamíny B6, B12 a C. Ak semená prechádzate celé, pretože ste Nejedí ich, bude vám chýbať všetka živina. Môžete si myslieť, že máte dostatok živín, keď nie ste. Semená opatrne prežúvajte a jemne varte na miernom ohni.

Môžu iba liečiť príznaky

Ďalší problém sa môže vyskytnúť, keď tekvicové semená pomáhajú liečiť príznaky zdravotného problému, ale nezaoberajú sa príčinou. Napríklad zväčšená rakovina prostaty alebo rakovina prostaty môže sťažiť močenie. Semená tekvice môžu zmierniť zápal a pomôcť s močením. Semená však nepomáhajú vyliečiť rakovinu alebo zväčšenú prostatu.