Avíza

Ako spať s bolesťou bedra


Podľa Dr. Andrewa Blocka sa odhaduje, že takmer dve tretiny osôb s chronickou bolesťou trpia poruchou spánku. Zatiaľ čo väčšina typov bolesti bedra nie je závažná, bolesť bedra môže byť nepohodlná a môže viesť k noci bez spánku, čo predstavuje vlastné zdravotné riziko.

Vezmite si lieky proti bolesti na pult, ktoré slúžia tiež ako pomôcka na spánok. Napríklad Advil PM a Tylenol PM sú navrhnuté tak, aby zmierňovali bolesť počas spánku. Okrem toho sú hypnotiká (t.j. Halcion, Restoril, Ambien, Lunesta) triedou liekov určených na podporu spánku. Dostupné sú však iba na lekársky predpis.

Pred spaním sa venujte činnostiam vyvolávajúcim spánok. Je známe, že veľa aktivít zmierňuje bolesť a pripravuje vaše telo na spánok. Podľa Dr. Andrew Block, riaditeľa oddelenia oddelenia behaviorálnej medicíny v inštitúte Texas Back Institute. Napríklad teplým kúpeľom večer, tiahnutím 3 až 5 minút pred spaním a teplým nápojom asi 1 hodinu pred spaním (napríklad teplé mlieko).

Vytvorte pohodlné prostredie na spánok. Aby ste zvýšili svoje šance na dobrý spánok, je dôležité vytvoriť optimálne prostredie na spanie. To môže zahŕňať investovanie do vysoko kvalitného matraca, ktorý je pohodlný a podporuje bolestivé oblasti. Okrem toho by sa mali používať vhodné úrovne svetla. Čierne záclony a niečo zakrývajúce akékoľvek elektronické zariadenie môžu pomôcť znížiť svetlo v spálni.

Vyberte si polohu na spanie. Podľa Národných ústavov zdravia, ak trpíte bolesťou bedra, mali by ste spať na svojej nebolestivej strane s vankúšom medzi nohami.

Zvážte hip injekciu. Ak vaša bolesť pretrváva, môžete zvážiť injekciu do bedra. Injekcie bedrového kĺbu zahŕňajú zníženie zápalu, ktorý spôsobuje bolesť, injekciou kortikosteroidu priamo do bedrového kĺbu. Kortikosteroidné lieky sa niekedy používajú ako alternatíva a môžu lubrikovať kĺby. Upozorňujeme, že injekcie bedrového kĺbu sa musia opakovať v určitom časovom období.