Info

6 Správanie, ktoré prispieva k wellnessu


Zmena alebo zmena správania v oblasti životného štýlu poskytuje celý rad výhod pre zdravie a wellness, ktoré môžu znížiť vaše riziko chorôb a stavov, zvýšiť vašu produktivitu a znížiť náklady na zdravotnú starostlivosť. Okrem zmien, ktoré môžete urobiť doma, využite všetky wellness programy, ktoré ponúka váš zamestnávateľ.

Adekvátny spánok

Nedostatok spánku môže viesť k únave, nervozite, stresu, pretože vaše telo nemá dostatok času na to, aby sa opravilo každú noc. Ak chcete zlepšiť svoj spánok, zastavte prácu najmenej jednu hodinu pred spaním a jedzte najneskôr tri hodiny pred tým, ako idete spať, aby vaše jedlo trávilo. Znížené teploty v miestnosti vám pomôžu lepšie spať a pri prirodzenom procese vášho tela znižujú teplotu počas spánku. Počas dňa si zdriemnite, aby ste si udržali svoju ostražitosť, ak nemôžete spať celú noc.

Odvykanie od fajčenia

Užívanie tabaku vedie k mnohým zdravotným problémom, vrátane emfyzému a rakoviny pľúc. Zamestnanec, ktorý fajčí, môže stáť zamestnávateľa až o 1300 dolárov ročne ako pracovník, ktorý nie je fajčiarom. Z tohto dôvodu mnohé podniky ponúkajú zamestnancom programy na odvykanie od fajčenia bezplatne.

Lepšia strava

Správna strava poskytuje vášmu telu makroživiny, vitamíny a minerály, ktoré potrebuje na dosiahnutie špičkového výkonu. Strava môže priamo znížiť riziko infarktu, mozgovej príhody, hypertenzie, zlého cholesterolu, osteoporózy a cukrovky. Pracujte s dietológom, aby ste sa naučili svoje výživové potreby, ktoré sa s pribúdajúcim vekom menia. Napríklad dospievajúce dievčatá a ženy potrebujú v priebehu starnutia viac železa, vitamínu D a vápnika.

Strata váhy

Udržiavanie vašej hmotnosti na zdravej úrovni môže pomôcť zmierniť bolesť kĺbov, bolesti chrbta a zabrániť srdcovému infarktu, mozgovej príhode a cukrovke. Americká rada pre wellness odhaduje, že podniky každoročne strácajú 100 miliónov pracovných dní od bolesti chrbta.

Úľava od stresu

Ak máte vo svojom živote stresujúcu prácu, ťažkú ​​osobnú situáciu alebo iné faktory, ktoré vám spôsobujú starosti a úzkosť, môžu činnosti zamerané na zníženie stresu pomôcť znížiť súvisiace zdravotné problémy, medzi ktoré môže patriť vysoký krvný tlak, mozgová porážka a srdcový infarkt. Stres vás môže prinútiť oklamať kolegov alebo uvoľniť negativitu pre rodinných príslušníkov. Zbavte sa stresu cvičením, hudbou, poradenstvom, jogou alebo inými činnosťami, ktoré vám pomôžu vyriešiť vaše problémy.

Cvičenie

Cvičenie poskytuje pre vašu myseľ a telo množstvo wellness výhod. Pravidelné cvičenie môže zlepšiť hladinu cholesterolu v krvi, pomôcť vám schudnúť, zlepšiť zdravie srdca, zvýšiť svalovú vytrvalosť a budovať svalovú hmotu. Počas cvičenia vaše telo produkuje viac endorfínov, neurotransmiterov, ktoré vám pomôžu cítiť sa uvoľnene a pozitívne.

Zdroje