Avíza

Čo robiť pre zlý zub

Čo robiť pre zlý zub


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zlý zub môže byť spôsobený mnohými vecami, ako je zlomený zub, dutina alebo zlá infekcia. Ak máte zlú bolesť zubov, možno sa nebudete môcť včas dostať k zubnému lekárovi a budete potrebovať rýchle riešenie. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa zbavili bolesti zubov skôr, ako navštívite zubára. Pretože sa jedná iba o dočasné riešenia, čo najskôr kontaktujte svojho lekára.

Lieky na predpis

Existuje niekoľko liekov na predpis, ktoré sa môžu užívať a ktoré môžu pomôcť zlým bolestiam zubov cítiť sa lepšie. Vicodin, čo je acetaminofén a hydrokodón, môže maskovať príznaky bolesti zo zlého bolesti zubov. Nikdy by sa však nemalo užívať bez súhlasu lekára, preto pri riešení postupujte opatrne.

OTC Lieky

Existujú voľne predajné lieky, ktoré možno brať na úľavu bolesti zubov, keď k nim dôjde. Najbežnejším prostriedkom na zmiernenie bolesti zubov je ibuprofén známy ako Advil a Motrin. Ibuprofen je protizápalové liečivo, ktoré je najlepšie pre bolesti zubov, pretože väčšina je spôsobená zápalom koreňa a zubu. Dodržiavajte odporúčané dávkovanie, pretože príliš vysoké množstvo ibuprofénu môže ovplyvniť pečeň, ak sa užije v nadmernom množstve.

Iné lieky sú dostupné na pulte, napríklad gély, ktoré pomáhajú zmierniť bolesť pri kontakte. Nejedná sa o trvalé bolesti, ale môžu pomôcť poskytnúť rýchlu úľavu pre zlé bolesti zubov.

Klinčekový olej

Klinčekový olej je možné zakúpiť v mnohých lekárňach v malých fľašiach. Vezmite malý kúsok bavlny alebo vatového tampónu a namočte ho do klinčekového oleja. Pritlačte ho k oblasti bolesti. Klinčekový olej pomôže tlmiť bolesť a prinesie rýchlu úľavu.

Teplá slaná voda

Vypláchnutie úst pomocou roztoku teplej vody zmiešanej s 2 až 3 čajovými lyžičkami soli môže pomôcť pri bolestiach zubov. Soľ pomôže odhaliť akúkoľvek infekciu, ktorá môže byť v zube, ako aj zmierniť zápal. Teplá voda môže tiež pomôcť zmierniť bolesť. Toto riešenie sa môže používať podľa potreby, až kým nenastane trvalá úľava.Komentáre:

 1. Aracage

  Myslím, že nemáš pravdu. Navrhujem, aby sa diskutovalo.

 2. Diran

  Nemáš pravdu. Som si istý. Môžem to dokázať. Pošlite mi e -mail na pm.

 3. Pierrel

  Thanks for the help on this question.

 4. Corbin

  nemáš pravdu. Som si istý. budeme diskutovať. Napíšte do PM.

 5. Luther

  Plne zdieľam váš názor. The idea is great, I support it.

 6. Layne

  Tak sa to stáva. Zadajte, budeme diskutovať o tejto otázke.

 7. Osbart

  I on such and such did not hear yetNapíšte správu