Info

Ako spáliť tuk z Obliques


Aj keď sa to nazýva „rukoväte lásky“, nadbytok tuku na šikmých predmetoch je pre väčšinu predmetom opovrhnutia. Podľa Americkej asociácie srdca vám zvýšený tuk v okolí bránice zvyšuje riziko hypertenzie, dny, cukrovky 2. typu, srdcových chorôb a vysokého cholesterolu. Ak chcete stratiť tuk zo svojich šikmín, musíte stratiť tuk z celého tela, pretože nie je možné znížiť jednu časť tela. Pri pravidelnom cvičení a diéte so zníženým obsahom kalórií môžete sledovať, ako sa tuk po stranách brucha topí.

Vytvorte deficit kalórií

Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb je dlhodobé ľahšie udržiavať postupnú stratu hmotnosti 1 až 2 libry za týždeň. Ak chcete schudnúť 1 kilogram hmotnosti za týždeň, vytvorte kalorický deficit okolo 500 kalórií za deň. Ak chcete stratiť 2 libier, zvýšte deficit na 1 000 kalórií denne. Či už to robíte cvičením, stravou alebo kombináciou oboch, nezáleží. Ak nechcete príliš prispôsobovať svoju stravu, zahrňte ďalšie cvičenie, aby ste nahradili kalórie, a naopak.

Vyberte si zdravé jedlo

Malé úpravy vašej stravy môžu znížiť príjem kalórií a pomôcť vám schudnúť. Vyberte si nízkokalorické zdravé potraviny pred vysokokalorickými, nezdravými potravinami, jedzte menšie porcie alebo vynechajte dezert. Prečítajte si štítky potravín, aby ste určili nutričný obsah a sledovali kalórie, ktoré každý deň konzumujete. Vytvorte aspoň polovicu zŕn, ktoré jete celé zrná, konzumujte chudé mäso, nízkotučné mliečne výrobky a rôzne druhy ovocia a zeleniny. Vyvarujte sa nasýtených tukov, spracovaných potravín a rafinovaných cukrov.

Spáliť kalórie

Minimálne štyri dni v týždni vykonajte najmenej 30 minút intenzívneho kardiovaskulárneho cvičenia, aby ste pomohli eliminovať podkožný tuk, ktorý leží priamo pod kožou, a viscerálny tuk, ktorý leží okolo vnútorných orgánov. Choďte svojím vlastným tempom - jog, ak ste v dobrej fyzickej kondícii, alebo choďte na šikmom trenažéri, ak práve začínate. Vykonajte rôzne druhy kardio, aby váš tréning bol náročný a zaujímavý - zoberte si aerobik, použite eliptický stroj alebo sa zaplavajte. So zlepšovaním kardiovaskulárnej vytrvalosti pokračujte v zvyšovaní úrovne intenzity a dĺžky tréningu.

Zvýšenie svalového tkaniva

Zvyšujúca sa svalová hmota môže podporovať chudnutie, pretože svalové tkanivo využíva kalórie na udržanie, regeneráciu a budovanie sa aj po ukončení cvičenia. Na budovanie svalovej hmoty používajte stroje s hmotnosťou alebo hmotnosťou zdarma alebo ako alternatívu domáceho tréningu použite fľaše naplnené vodou alebo svoju telesnú hmotnosť. Na podporu chudnutia vykonávajte zložené cvičenia, ako sú pľúca, kliešte a drepy, pretože si to vyžaduje použitie viacerých kĺbov a svalových skupín. Ak ste novým silovým tréningom, najmite osobného trénera, ktorý sa naučí správnu formu a vykonanie cvičení. Vykonajte silový tréning najmenej dva dni v týždni, ako to odporúča CDC.

Vykonajte cielené cvičenia

Keď sa tuk z vašich šliach znižuje, môžete definíciu pridať vykonaním cvičení zameraných na šikmé svaly. Všetky drtí bicyklov, otočenie bočných dosiek a kmeňov pomocou medicinálnej gule aktivujú a tónujú šikmé plochy. Mierne úpravy môžu upraviť intenzitu určitých šikmých cvikov. Napríklad drviny bicyklov sú menej intenzívne, keď pohybujete iba horným telom a udržujete nohy na zemi. Ak chcete upraviť cvičenie bočnej dosky, ohnite svoje najvyššie koleno a položte nohu na podlahu pred predĺženú spodnú nohu, aby ste získali väčšiu podporu.

Znížiť stres

Podľa Dr. Marilyn Glenville, Ph.D., zakladateľky stránky Natural Health Website for Women, môže byť za vaše rukoväte príčinu stresu. Vysvetľuje, že kortizol, hormón, ktorý zvyšuje chuť do jedla a vyvoláva chuť do jedla, sa v období stresu uvoľňuje do tela. Tuk sa ukladá okolo pása, kde je blízko pečene, len v prípade, že je potrebné ho previesť na energiu. Ak chcete znížiť stres, delegujte úlohy, získajte dostatočný spánok a využite relaxačné techniky, napríklad hlboké dýchanie.

Zdroje