Avíza

Zoznam potravín bez soli

Zoznam potravín bez soliWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Príliš veľa soli (sodíka) v strave by mohlo viesť k problémom so srdcom a zhoršiť vaše celkové zdravie. Lekári, ktorí majú podozrenie, že ich pacienti jedia príliš veľa soli, môžu odporučiť, aby si osvojili diétu s nízkym obsahom sodíka. Aj keď môže byť ľahšie nájsť jedlo s nízkym obsahom sodíka, ako by to mohlo byť nájsť jedlo bez soli, existuje niekoľko vecí, ktoré človek môže jesť bez toho, aby jedol soľ.

Raňajky

Tí, ktorí chcú jesť raňajky bez soli, si môžu vybrať z niekoľkých rôznych druhov jedál. Niektoré z týchto potravín zahŕňajú pšeničný krém (pokiaľ to nie je okamžité), staromódna ovsená kaša, instantná ovsená múka, nafúknutá ryža, nafúknutá pšenica a rozdrvená pšenica. Pred jedlom skontrolujte, či nie sú v strúhanej pšenici uvedené výživové informácie. Väčšina značiek skartovanej pšenice nemá soľ, ale niektoré značky majú málo.

Ovocie

Existuje niekoľko druhov ovocia, ktoré môžete jesť, ak chcete jesť občerstvenie, ktoré neobsahuje soľ. Medzi ľahko dostupné druhy ovocia, ktoré sa človek snaží vyhnúť soli, patrí hrozno, mango, pomaranče, broskyne, maliny, jahody a slivky. Medzi ďalšie ovocné výrobky, ktoré môžete jesť, patria rande, čerešne, limetky a ovocná koža.

Zelenina

Existuje tiež niekoľko druhov zeleniny, ktoré môžete jesť, ak dúfate, že obmedzíte príjem soli. Medzi zeleninu, ktorá v nich nie je soľ, patrí sladká kukurica, avokádo, hlávkový šalát, cibuľa, paprika, paradajky, tekvica a špargľa. Ak si chcete pripraviť šalát so šalátom, môžete si na neho dať nejaký domáci dressing z oleja a octu bez jedla.

Ostatné

Existuje niekoľko ďalších druhov potravín, ktoré sa nevyhnutne nezmestia do žiadnej z už uvedených kategórií, ale stále neobsahujú žiadnu soľ. Niektoré z týchto potravín zahŕňajú väčšinu druhov nanuiek, hnedej a bielej ryže a džemov a konzerv z ovocia. Existuje tiež celý rad orechov, ktoré môžete jesť tak dlho, ako si ich kúpite bez toho, aby ste ich vopred pripravili. Niektoré z týchto orechov sú mandle, lieskové orechy a para orechy.