Info

Ako spaľovať tuk s pilates


Vytvoril Joseph Pilates, Pilates je forma kalisteniky, ktorá predlžuje a posilňuje telo prostredníctvom pohybov zameraných na vytrvalosť a flexibilitu. Ako anaeróbna aktivita - to znamená, že nespotrebúva kyslík, ale získava svoju energiu z telesnej svalovej hmoty - nie je známe, že je to cvičenie na spaľovanie tukov, ale vytváranie svalovej hmoty. Našťastie čím viac svalovej hmoty máte, tým viac spaľujete tuky - aj keď nie cvičíte.

Krok 1

Postavte sa, ruky sa po bokoch narovnajú, dlane sa od vás odvrátia a vaše nohy budú bokom vzdialené od seba. Pumpujte ruky a rýchlo ich pohybujte o tri až päť centimetrov každou cestou, pre 10 počtov. Počítajte do piatich, keď vdychujete, potom vydýchnite, keď počítate do piatich, robíte tri sady po 10 pumpách. Pumpujte ruky na ďalšiu sadu 10 a zdvíhajte pravú nohu. Opakujte pre ďalšiu sadu 10 so zdvihnutou opačnou nohou.

Krok 2

Vráťte sa do stojacej polohy a rozšírte svoj postoj za šírku ramien. Natiahnite ruky do strán. Otočte chodidla o 45 stupňov, potom ohnite kolená o 90 stupňov, čím vytvorte vrstvu - populárny pohyb baletu. Vyjdite z plie, zdvihnite pravú nohu nabok. Opakujte vrstvu, zdvíhajte s opačnou nohou. Nadýchnite sa s plie a vydýchnite, keď zdvíhate nohu. Pokračujte v tomto postupe, kým na každej strane neskončíte osem opakovaní.

Krok 3

Vystúpte ľavou nohou a presuňte sa do bočnej výpadovej polohy. Položte pravú ruku za hlavu tak, aby lakť smerovala von. Namierte ľavú ruku nadol. Zdvihnite ľavé koleno smerom k pravému lakťu ako výdych. Súčasne pritiahnite pravé rameno k ľavému kolenu. Pred zmenou strán dokončite osem opakovaní.

Krok 4

Zdvihnite ruky do úrovne tváre a zohnite sa v lakte, dlane vtočte. Pravú nohu ohnite do výpadu. Ohnite a zdvihnite ľavú nohu nohou smerom nadol. Nakopte pätu smerom k zadkom a potom kopnite nohou dopredu. Urob to štyrikrát až osemkrát. Postavte sa vysoko a vyvážte svoju váhu na pravú nohu, ruky na bok. Pred prepnutím do strany a opakovaním cyklu nakopnite pravú nohu štyrikrát až osemkrát dopredu a dozadu.

Tip

  • Pri pohybe pilates sa sústreďte na svoje dýchanie. Vaše dýchanie by sa nemalo ponáhľať alebo napäté, ale hlboké a pokojné. Oblečenie, ktoré nosíte - jogínske nohavice, kraťasy, tričká, cisterny alebo športové podprsenky - by malo byť pripevnené. Vyvarujte sa teplu zadržujúcich vrstiev a textílií a obuvi.