Avíza

Príznaky poškodenia nervov

Príznaky poškodenia nervov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Poškodenie nervov môže spôsobiť vážne príznaky, ktoré môžu byť oslabujúce. Vo vnútri tela sú umiestnené tri nervy; autonómne, motorické a zmyslové. Autonómne nervy regulujú vaše srdce, krvný tlak, telesnú teplotu a trávenie. Motorické nervy regulujú váš mozog a miechu. Zmyslové nervy sa zaoberajú zmyslovými informáciami v koži a vo svaloch. V závislosti od miesta poškodenia nervov sa môžu vyskytnúť rôzne príznaky.

Autonómny

Ak dôjde k poškodeniu autonómnych nervov, môžu sa vyskytnúť nadúvanie, poruchy videnia (zahmlievanie očí), zápcha alebo hnačka, neschopnosť potiť sa alebo nadmerné potenie. Závažné príznaky môžu zahŕňať neschopnosť vnímať, keď máte bolesti na hrudníku. Môžete tiež zakopnúť o vlastné nohy alebo mať problémy s riadnou chôdzou.

Viac autonómnych symptómov

Niektorí ľudia zažívajú tzv. Synkopickú epizódu alebo mdloby. Závraty sa môžu vyskytnúť aj pri rýchlom poklese krvného tlaku. Môžete mať tiež ťažkosti s močením (cítite nutkanie, ale nemôžete močiť). Môžu sa vyskytnúť aj inkontinencie, strata hmotnosti, nevoľnosť / vracanie po jedle, mužská impotencia a sucho v ústach.

Motor

Poškodenie nervov motora môže mať za následok nesprávnu funkciu svalov. Môžu byť slabé, stratiť pružnosť alebo stratiť svalovú hmotu. Môže sa tiež vyskytnúť strata svalovej kontroly. Dýchanie sa môže opotrebovať a prehltnutie sa môže sťažiť. Byť schopný zapnúť košeľu je ťažké a pri pokuse zapnúť košeľu sa vaše ruky môžu škubnúť.

Viac motorických príznakov

Závažné príznaky môžu viesť k ochrnutiu končatín. Môžete tiež zažiť neschopnosť pohybovať časťami svojho tela. Niekedy sa vaše svaly môžu škubnúť (fascinovať) alebo kŕče (napríklad mať koňovitého koňa). V niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť svalová atrofia.

Zmyslový

Niekedy sa môže vyskytnúť poškodenie zmyslových nervov, ako keby vaše končatiny zaspali. Môžete cítiť špendlíky a pocity typu ihly, ktoré nezmiznú. Alebo, ak sa vás niekto dotkne, môže to byť neznesiteľné. V zriedkavých prípadoch sa môže zdať, že máte na rukách rukavicu. Môžete tiež cítiť pálenie / chladenie. Vo väčšine prípadov je diabetes vinníkom poškodenia zmyslového nervu.

Poškodenie nervov

Poškodenie nervov môže byť spôsobené mnohými faktormi, ako sú rakovina, cukrovka, trauma, infekčné choroby alebo liekové interakcie. Môžu sa vyskytnúť rôzne príznaky, pretože došlo k poškodeniu viac ako jedného nervu. Je dôležité, aby ste mali správnu diagnózu, ak sa u vás vyskytne množstvo príznakov, aby ste sa porozprávali s lekárom.