Info

Ako spaľovať tuk na boky a stehná

Ako spaľovať tuk na boky a stehná


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Môžete spaľovať tuk na boky a stehná s diétou a cvičením; snaha spáliť tuk iba na bokoch a stehnách môže byť náročná. Subkutánny tuk je typ, ktorý sa nachádza na bokoch a stehnách, a hoci nie je tak nebezpečný pre vaše celkové zdravie, ako je viscerálny tuk - typ, ktorý sa nachádza okolo orgánov - môže sa vyčerpávať a prenášať viac tukov okolo svojej bránice. Podľa American College of Sports Medicine trvá dosiahnutie 60% trvalej fyzickej aktivity najmenej päť dní v týždni, aby sa dosiahla strata hmotnosti. Ak sa zapojíte do plánu na chudnutie, pravdepodobne schudnete na celom tele. Spaľujte tuk v dolnej časti tela kombináciou zdravej výživy s kardio spálením kalórií a silovým tréningom.

Príčiny

Prebytočný tuk na bokoch a stehnách je obzvlášť problematický pre ženy, ale aj tu môžu trpieť prebytky. Ako ženy starnú, hormóny môžu odlivu a toku, podľa Harvard University Medical School, spôsobiť postupné hromadenie tuku. Uvoľňovanie kortizolu sa zvyšuje so znižovaním estrogénu. Kortizol podporuje hromadenie tukov v tele.

Diéta

Neexistuje žiadne magické jedlo spaľujúce tuky alebo kombinácia potravín, ktoré vám pomôžu schudnúť iba na bokoch a stehnách. Podľa Dr. Waltera Willeta z Harvardskej školy verejného zdravia vám však to, či chcete schudnúť, pomôže správne schudnúť vaše telo. Odstráňte sladkosti a vyprážané alebo mastné jedlá a obmedzte príjem alkoholu. Jedzte veľa zeleniny, ovocia a chudých bielkovín. Jesť celé zrná namiesto bielych alebo nadmerne spracovaných výrobkov z obilia, ako napríklad celozrnný chlieb namiesto bieleho, môže pomôcť pri chudnutí a podporiť konzistentnejšiu úroveň energie.

Kardio cvičenia

Americká asociácia srdca odporúča, aby každý každý deň vykonával aspoň 30 minút kardio cvičenia (alebo najmenej päť zo siedmich dní v týždni). Ak chcete schudnúť, zvýšením denného kardio cvičenia - či už chôdze, behu, plávania alebo iného cvičenia - na 45 alebo 60 minút, sa zvýši množstvo tuku, ktoré spálite na boky a stehná. Tanec a cyklistika sú vysoko energetickými kardiovaskulárnymi činnosťami, ktoré súčasne pôsobia na posilnenie bokov a stehien. Bežecký pás sa môže líšiť striedaním chôdze a behu, alebo dokonca zamiešaním do strán za účelom vypracovania vnútorných a vonkajších stehien.

Cvičenie na tonizovanie

Bolo vyvinutých mnoho rôznych posilňujúcich cvičení, ktoré ľuďom pomáhajú schudnúť na bokoch a stehnách. Pri výbere posilňovacích cvičení je dôležité, aby ste sa uistili, že cvičíte všetky svaly v dolnej časti tela. Použitie odporových pásov alebo závaží členkov - zábaly členkov s hmotnosťou vo vnútri - môžu zvýšiť svalovú hmotu v nohách a znížiť tak tuk. Výťahy na drepy a nohy sú ideálne na cvičenie bedier a stehien.