Avíza

Príznaky konečných etáp alkoholizmu

Príznaky konečných etáp alkoholizmuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podľa Centra pre kontrolu chorôb (CDC) 79 000 úmrtí ročne súvisí s alkoholom. Ľudia, ktorí chronicky požívajú alkohol, sú ohrození vážnymi zdravotnými problémami, môžu trpieť bez zamestnania aj bezdomovstva a sú náchylnejší k strate podpory rodiny a priateľov. Alkoholici v neskorom štádiu sú zriedka schopní normálne fungovať kvôli nedostatku sociálnych schopností a rýchlo sa zhoršujúcemu zdraviu.

Tri etapy alkoholizmu

Ochorenie na alkoholizmus sa spravidla prejavuje v troch etapách, z ktorých prvé je obdobím prispôsobenia sa väčšej miere konzumácie alkoholu s obmedzenými sociálnymi alebo fyzickými účinkami. Niekto sa môže javiť ako sociálny pijan, ktorý dokáže „držať sám seba“ a je schopný piť viac ako ostatní ľudia, stále je však schopný udržať si zamestnanie a vykonávať iné povinnosti. Alkoholici v druhej etape začínajú vykazovať znaky sociálneho zhoršenia. Problémy doma alebo v práci v dôsledku alkoholu začínajú byť bežnejšie. Problémový pijan nie je vždy schopný skryť množstvo, ktoré pije v tomto okamihu, a budú obdobia, ako napríklad výpadky energie, keď alkoholik stráca schopnosť ovládať svoje pitie. Tretia etapa ukazuje vážne účinky alkoholizmu. Zdravotné problémy, strata zamestnania, rozvod, právne problémy, nehody a bezdomovstvo sú dôsledkami alkoholizmu v neskorých štádiách.

Fyzické príznaky

Vzhľadom k tomu, pitie ovplyvňuje každý systém v tele, existuje viac príznakov, že niekto s chronickým alkoholizmom predstavuje. Chvosť alebo chvenie rúk, nesúdržná alebo silne rozladená reč, kognitívne ťažkosti, problémy s pohyblivosťou, demencia a protispoločenské správanie, ako je napríklad násilie na sebe alebo na iných, sú niektoré z najbežnejších znakov alkoholizmu v neskorých štádiách.

Choroby spojené s neskorým užívaním alkoholu

Alkohol ovplyvňuje nervový systém a všetky hlavné orgány v tele. Po dlhom a dlhodobom pití sa alkohol môže stretnúť s chorobami ako hepatitída, cirhóza pečene, pankreatitída, arytmia, atrofia mozgu, záchvaty a riziko mozgovej príhody. Alkoholici v konečnom štádiu sú tiež vážne ohrození rakovinou pažeráka, pečene a pankreasu. Duševné zdravie je postihnuté dôkladnou afektívnou poruchou, depresiou a úzkosťou alebo môže utrpieť dlhodobé poškodenie mozgu bežne známe ako „mokrý mozog“.

D.T.'s

U chronických alkoholikov, ktorí náhle podstúpia abstinenčné príznaky, sa pravdepodobne vyskytne delírium tremens (D.T.s), kombinácia silného chvenia, záchvaty paniky, horúčka a hypertenzia. Známejším dôsledkom D.T.s je obdobie halucinácie, pri ktorom pacienti vidia „drobné zvieratá“ alebo majú pocit, že hmyz alebo malý hmyz sa plazia pod a na svojej koži. Z dôvodu fyzického stresu z náhleho vysadenia môžu ľudia, ktorí zažívajú delírium tremens, zomrieť, ak ich nelieči lekár.

Liečba alkoholikov v neskorom štádiu

Mnohí, ktorí sa dostali do tohto štádia, skutočne cítia, že nemôžu žiť bez alkoholu, a budú trvať v pití, kým nezomrú na cirhózu, infarkt myokardu alebo nešťastie počas pitia. Alkoholikov je však možné liečiť aj v poslednom štádiu choroby, ale bude úspešná, iba ak si pacient skutočne želá vykonať zmenu. Alkohol v neskorom štádiu sa musí ošetrovať pod lekárskou starostlivosťou a jeho zdravie sa musí pravidelne monitorovať. Najlepšie by boli ústavné ústavy pre starostlivosť. Zvyčajne ponúkajú 30- až 90-dňový pobyt, ktorý zahŕňa individuálnu a skupinovú terapiu, cvičenie, stravovacie a výživové programy, rodinné poradenstvo a stretnutia na vzájomné zotavenie, ako sú napríklad alkoholici. Dokonca aj jednotlivci, ktorí sa dostali do posledného štádia pitia, sa môžu stať triezvymi a viesť produktívny život.