Avíza

Aká je funkcia pepsínu pri trávení?


Nakrájate na šťavnaté bravčové kotlety, prehltnete každé sústo a nedáte jedlu druhú myšlienku. Mäso môžete zabudnúť, keď sa vám pošmykne z hrdla, ale žalúdok je pri práci tráviaci kúsok bielkovín ťažký. Enzým nazývaný pepsín, ktorý sa nachádza v žalúdočných šťavách, hrá zásadnú úlohu pri rozklade proteínov nachádzajúcich sa v mäse, vajciach, mliečnych výrobkoch a iných potravinách.

Enzým na večeru so steakom

Žľazy v sliznici žalúdka vytvárajú a ukladajú neaktívnu formu pepsínu nazývaného pepsinogén. Hormóny gastrín a sekretín a nervové impulzy z vagového nervu spúšťajú uvoľňovanie pepsinogénu do žalúdka. Pepsinogén reaguje s žalúdočnou kyselinou alebo kyselinou chlorovodíkovou a stáva sa aktívnym enzýmom - pepsínom. Pepsín čiastočne štiepi proteíny na menšie jednotky nazývané peptidy. Najlepšie funguje pri vysoko kyslom pH medzi 1,5 a 2,5.

Vitamín B-12 a železo

Vitamín B-12 v potrave sa viaže na proteín. Aby sa vitamín absorboval, musí byť bielkovina odstránená. Žalúdočné šťavy a pepsín sú súčasťou procesu štiepenia. Pepsín tiež štiepi nememické železo - ktoré sa nachádza v rastlinných potravinách, ako sú obilniny, ovocie a zelenina - z bielkovín na uľahčenie vstrebávania.