Avíza

Problémy s barometrickým tlakom a sínusom

Problémy s barometrickým tlakom a sínusomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Náhle zmeny barometrického tlaku spôsobené počasím alebo nadmorskou výškou ovplyvnia vaše dutiny dutiny niekoľkými spôsobmi. Zatiaľ čo niektorí ľudia nemusia mať vôbec žiadne príznaky, môžete cítiť zvýšený tlak na sínus a zhoršiť existujúce sínusové infekcie. Ak ste postihnutí stavmi súvisiacimi so sínusom, venujte zvýšenú pozornosť tomu, ako vaše nosné kanáliky fungujú v nepriaznivom počasí a zvýšenej nadmorskej výške. To vám pomôže vyhnúť sa potenciálne vysokorizikovým zdravotným situáciám, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku zablokovaných sínusových priechodov a infekcií.

Tlakové bolesti hlavy

Zmeny tlaku vzduchu (zvyčajne v dôsledku nadmorskej výšky) menia hladinu kyslíka v tele. Telo sa pokúša regulovať tieto hladiny uvoľňovaním kyslíka uloženého v dutinách dutiny, aby zmiernilo tlak na duté kosti tváre. Problém je spôsobený zablokovaním nosných priechodov v dôsledku náhlych zmien barometrického tlaku a zachyteného kyslíka, z ktorého nemá nikde uniknúť. To spôsobuje bolesť nad očami, nosom a čeľusťou, ktorá sa označuje ako „tlaková bolesť hlavy“.

Zápal dutín

Zmeny barometrického tlaku môžu zhoršiť sinusitídu. Ak trpíte touto chorobou, zvyčajne ste upchali alebo silnejšie preťažili dutiny dutiny. Náhle poklesy barometrického tlaku (ako je bežné pri blížiacich sa búrok) spôsobia opuch sliznice nosných ciest; dostanete to, čo sa nazýva „sínusová bolesť hlavy“. Pretože účelom dutín dutiny je udržať hlavu „ľahkú“, pocit, že sú upchaté, sa často označuje ako ťažká hlava. To vedie k zvýšenej únave a môže viesť k migrénám. Sinusitída sa ťažko lieči a často si vyžaduje zdĺhavý režim antibiotík. Aj po odstránení infekcie môže opuch nosných kanálikov trvať niekoľko týždňov.

Krvácanie do dutín

Dodávka arteriálnej krvi môže byť narušená náhlym zvýšením alebo poklesom barometrického tlaku. Podšívka dutín dutín sa zapáli až do tej miery, že ovplyvňuje schopnosť tela vysielať adekvátne prísun krvi do nosných kanálikov, čo môže spôsobiť odklonenie inde, napríklad dutiny dutiny. To má za následok krv v hliene. Znamená to tiež, že v oblasti nie je dostatočné množstvo bielych krviniek na boj proti existujúcej infekcii, ako je sinusitída. V týchto prípadoch je nevyhnutné vyhľadať lekársku pomoc, pretože nekontrolovaná sínusová infekcia sa môže rýchlo rozšíriť do mozgu a predstavovať potenciálne smrteľné zdravotné riziko.