Info

7 cvičení, aby ste vyzerali skvele


Zatiaľ čo niektorí ľudia cvičia kvôli zlepšeniu športového výkonu alebo lepšiemu zdraviu, veľa cvičencov pracuje jednoducho tak, aby vyzerali lepšie. V snahe o lepšiu estetiku existujú určité časti tela, ktoré môžu ťažiť z cieleného cvičenia. Zapracovajte niektoré alebo všetky tieto cvičenia do cvičebného postupu a zamerajte sa na oblasti tela, ktoré chcete vylepšiť.

Kettlebell Swings

Hojdačky Kettlebell sú účinným spôsobom, ako posilniť svoje hamstringy a dolnú časť chrbta pri zdvíhaní a tonizovaní maxima alebo zadku gluteus. Toto cvičenie, ktoré sa vykonáva s ťažkými váhami pre nízke opakovanie, buduje svalovú hmotu a silu, ale keď sa používa pri ľahkých a stredných hmotnostiach pre vysoké opakovania, je to dobrý spaľovač tukov a staviteľ fitness. Kľúčom k dobrému hojdaniu je zavesenie na bokoch a nevykonávanie drepového pohybu. To zvyšuje prácu, ktorú vykonávajú hamstringy a klzáky, a výsledkom bude bezpečnejší a účinnejší výkyv.

Odpadkový riadok

Ak sotva odídete zo svalu, ktorý zostal nezmenený, je možné vykonať odpadlíkový rad pomocou činiek alebo kotvových zvonov, ktoré vám pomôžu vybudovať atletickú a funkčnú postavu. Toto cvičenie kombinuje pushup s doskou a radom a súčasne sa rozvinie váš hrudník, chrbát, ruky a jadro. S hmotnosťou v rukách spadnite do tlačnej polohy. Vykonajte jeden pushup a potom, držte svoje jadro vystužené, vytiahnite jednu váhu hore a do rebier. Znížte hmotnosť na podlahu a potom vyrovnajte opačnú hmotnosť. Vykonajte ďalší pushup, po ktorom nasledujú ďalšie dva riadky. Majte striedavé kliky a riadky pre požadovaný počet opakovaní.

Drepy

Drepy sa často nazývajú kráľom cvikov nižšieho tela az dobrého dôvodu - pôsobia na každý sval v dolnej časti tela. Keďže silné, urastené nohy sú postavou a nutnosťou postavy, drepy sú dôležitým cvičením pre každého, kto chce vyzerať čo najlepšie. Dřepy môžu byť vykonávané pomocou činky, činky, Smith stroj alebo ako jednoduché cvičenie telesnej hmotnosti. Pokúste sa drepnúť nadol tak, aby boli vaše stehná zhruba rovnobežné s podlahou a vyhnite sa zaokrúhľovaniu chrbta, aby ste z drepov vyťažili maximum.

Lateral Raises

Široké, svalnaté plecia rozširujú hornú časť tela, vďaka čomu váš pas vyzerá menší a môže vašej postave dodať ďalší rozmer. Na rozvinutie svalov zodpovedných za šírku ramien - vášho stredného alebo bočného deltového svalstva - vykonajte bočné zdvihy pomocou činiek alebo káblov. S váhou v každej ruke a ramenami po bokoch zdvihnite ruky nahor a von do úrovne ramien a potom znížte závažia späť nadol. Udržujte svoje telo v kľude a nenakláňajte závažia, pretože to len znižuje výkon cvičenia.

Biceps kučery

Pre mnohých mužov sú silné a dobre vyvinuté zbrane stelesnením mužskosti a kondície. Horná časť paže tvoria dva hlavné svaly - triceps a oveľa slávnejší biceps. Ak chcete zostaviť svoje bicepsy, vykonajte kučery bicepsov pomocou činiek, činky, tyče EZ alebo káblového zvlnenia. Môžete vykonávať kučery, sedenie, státie alebo pomocou kučerovej lavice, aby sa vaše ramená udržali stabilné. Udržujte lakte zastrčené do rebier a nenatáčajte závažia, aby ste získali čo najviac z kučeraviek bicepsov.

Výťahy a brady

Výťahy a brady vyvíjajú vašu hornú časť chrbta, konkrétne svaly latissimus dorsi umiestnené po bokoch pod podpazuchami. Keď sú svaly dobre vyvinuté, pripomínajú krídla, vďaka ktorým je vaša chrbát širší. Veľké spony sú viditeľné spredu. Výťahy a brady zahŕňajú zavesenie na hornú tyč a ťahanie sa nahor, kým sa vaša brada nedotkne alebo nebude nad tyčou. Zatiaľ čo pullups používajú výraznú alebo zovretú priľnavosť, brady používajú zovretú priľnavosť. Obidve cvičenia sú rovnako účinné a tiež fungujú bicepsom. Ak vám chýba potrebná sila na vykonanie ťahov alebo bradaviek, namiesto toho vykonajte ťahanie za západku.

Kľučky

Kliešte sú pravdepodobne najbežnejšie vykonávaným cvičením na svete a používajú ich elitní športovci na armádu pre deti v P.E. triedy, aby ste sa dostali a zostali vo forme. Kliešte vyvíjajú silné a urastené svaly na hrudi, tricepsoch a ramenách a môžu sa vykonávať takmer kdekoľvek. Aj keď je štandardný pushup vykonávaný s rovnými nohami a položenými na prstoch na nohách, môžete toto cvičenie uľahčiť ohnutím nôh a položením na kolená alebo ťažším zdvihnutím nôh, nosením váženej vesty alebo jednoramennými klieškami. Nech si vyberiete ktorúkoľvek z možností, majte svoje jadro stále pevne pritiahnuté a hrudník sklopte k podlahe, aby ste dosiahli maximálny úžitok.