Avíza

O chemickom zložení zemiakov


V Európe a Amerike, ktorá je dlhou stravou v posledných rokoch, si zemiaky získali popularitu na celom svete, čiastočne vďaka pôsobivému výnosu plodín. Avšak nie je to len množstvo zemiakov, ktoré sa môžu pestovať na jeden hektár, čo z nich robí zrejmé riešenie pre kŕmenie hladovej populácie. To je to, čo je v zemiakoch, čo ich robí hodnými.

Identifikácia

Priemerný červenohnedý zemiak je podľa hmotnosti asi 78,3% vody. Po vode, škroboch a cukroch tvoria väčšinu chemického obsahu zemiakov asi 18 percent. Nestráviteľné uhľohydráty - alebo vláknina - vo forme celulózy a pektínu tvoria ďalších 0,4 percenta zemiakov. Ďalších 2,2% zemiakov je bielkovina, 0,1% tukov a posledné 1 percento sú neorganické minerálne zlúčeniny, väčšinou v šupke alebo na šupke.

Funkcie

Sacharidy, vrátane cukru, škrobu a rastlinných vlákien, robia zo zemiakov obzvlášť dobré jedlo. Sacharidy sú chemikálie vyrobené z uhlíka, vodíka a kyslíka, ktoré sa kombinujú a vytvárajú molekuly rôznych veľkostí. Funkciu uhľohydrátov určuje zložitosť molekuly. Cukry sú najmenšie a najjednoduchšie sacharidy; poskytujú rýchlu energiu. Zemiakový škrob je o niečo zložitejší ako cukor, ale stále dostatočne jednoduchý na to, aby išlo o pomerne rýchly zdroj energie.

Mylné

Ak sa zemiaky vyhýbate a obávajú sa, že sú plné prázdnych škrobových kalórií, môžete si zdvihnúť vidličku a znova sa vykopať do chutného špina. Veľkorysá pomocná dávka draslíka - až 46 percent dennej potreby priemerného dospelého - patrí medzi chemické zložky zemiakov spolu s ďalšími minerálmi. Vďaka kombinácii uhľohydrátov, ktoré sú bohaté na zemiaky, sa zemiaky stávajú vynikajúcou energetickou potravou pre športovcov a výživným základným škrobom, na ktorom sa vytvára vyvážená strava.

Dôležité informácie

Chemický obsah a nutričná hodnota zemiakov sa mení v závislosti od toho, ako sa uchováva a ako dlho sa uchováva. Pri teplotách okolo 40 stupňov Fahrenheita enzýmy štiepia zemiakové škroby na jednoduchšie molekuly cukru, čo vedie k sladkej chuti zemiakov. Preto by sa zemiaky, najmä tie s vyšším obsahom škrobu, nemali chladiť. Vitamíny v zemiakoch sa menia aj so skladovaním. Zemiaky nie sú známe obsahom vitamínu C. Nie je to tak preto, že by sa vitamín C nevyskytoval v rastline, ale kvôli strate počas skladovania a varenia.

Výstraha

Zemiaky sú pri vystavení svetlu zelené, vďaka produkcii chlorofylu. Produkcia chlorofylu v zemiakoch signalizuje aj prítomnosť solanínu - toxickej chemikálie, ktorá je spoločná pre všetky zemiaky a ostatných členov rodiny nočnej mušky. Mierne zelený zemiak predstavuje pre človeka zriedkavo akékoľvek riziko a jeho riešenie je jednoduché - zelené časti zemiakov oddeľte alebo odrežte skôr, ako ich použijete. Ak je však zemiak zelený, odhoďte ho.