Avíza

Vedľajšie vedľajšie účinky


Prelief, značka doplnku glycerofosfátu vápenatého, je k dispozícii ako tableta alebo prášok na gastrointestinálne a močové choroby, ako je syndróm dráždivého čreva a zápal močového mechúra alebo prostaty. Aj keď je glycerofosforečnan vápenatý minerálny, má vedľajšie účinky a kontraindikácie, rovnako ako pri iných liekoch alebo doplnkoch.

účinky

Prelief je kyslý neutralizátor, takže jeho užívanie s kyslými potravinami bráni podráždeniu žalúdka, čriev a močového mechúra, keď sa jedlo spracováva v tele. Ďalším prínosom Preliefu je znížené podráždenie buniek v mechúre a doplnok sa skúma u pacientov s intersticiálnou cystitídou, aby sa potvrdil tento prínos. U pacientov s týmto typom cystitídy as hyperaktívnym močovým mechúrom sa môže pri používaní Preliefu vyskytnúť menšia bolesť a naliehavosť.

Dávky

Glycerolfosforečnan vápenatý je všeobecne považovaný Úradom pre potraviny a liečivá za bezpečné. Dve tablety Prelief poskytujú 130 mg elementárneho vápnika a každá 1/4 čajovej lyžičky prášku je rovnaká. Táto dvojzložková dávka elementárneho vápnika je 15% odporúčaného denného príjmu vápnika a môže sa užívať dvakrát denne.

Vedľajšie účinky

Predsudok môže spôsobiť mierne problémy s chuťou a menej často menšie pohyby čriev. Závažnejšie vedľajšie účinky sa vyskytujú zriedkavo a sú spojené s vysokou hladinou vápnika: obličkové kamene, opuchnuté členky a alkalóza.

Liekové interakcie

Pretože hlavnou zložkou Preliefu je vápnik, môže doplnok interagovať s antibiotikami, ktoré sa pri užívaní s vápnikom neabsorbujú. Okrem toho sa absorpcia vápnika v tele musí šíriť po celý deň, aby sa dosiahol maximálny úžitok, preto by sa s doplnkom Prelief nemali často užívať ďalšie doplnky vápnika.

Varovanie

Niektorí pacienti s problémami s krvným tlakom alebo obličkami alebo užívajúci určité lieky by nemali užívať ďalšie minerály, ako je vápnik alebo fosfor, bez toho, aby sa porozprávali s lekárom.