Avíza

O výhodách kokosového oleja

O výhodách kokosového oleja


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kokosový olej, potravinový jedlý olej extrahovaný z kokosového oleja, obsahuje antioxidačné, protiplesňové, antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré pramenia z existencie kyseliny kaprylovej, kaprylovej a laurovej v kokosovom oleji. Telo používa tieto kyseliny kokosového oleja na boj proti vnútornému a vonkajšiemu stresu, infekciám a chorobám. Kokosový olej je široko používaný pre svoje výhody dietetikov na chudnutie, športovcov a odborníkov z alternatívnej a konvenčnej medicíny. Kokosový olej zvyšuje energiu, udržuje vytrvalosť, nezanecháva mastné usadeniny v tepnách alebo srdci a má nižší kalorický počet ako mnoho iných potravinových olejov.

Strata váhy

Kokosový olej urýchľuje metabolizmus tela tým, že zmierňuje stres pankreasu. Kokosový olej obsahuje zdravé nasýtené tuky, ktoré zabraňujú neúplnému tráveniu potravín, čo zase podporuje funkciu enzýmov a štítnej žľazy. Naturopatický lekár Bruce Fife tvrdí, že nahradením kokosového oleja inými olejmi v receptúrach ľudia skonzumujú menej, pretože prospešné tuky v kokosovom oleji prirodzene spôsobujú, že sa ľudia cítia plnšie skôr, ako keby požívali iné potravinové oleje. Kokosová strava nie je nevyhnutne „strava“, pretože namiesto obmedzenia alebo obmedzenia príjmu potravy pre výživu nahradzuje často používané rafinované tuky kokosovým olejom a zahŕňa plán celoživotného znižovania telesnej hmotnosti, ktorý je založený na zdravšom tuku z kokosového oleja.

Starostlivosť o kožu

Aj keď bol kokosový olej uznávaný ako upokojujúci olej na masáž pokožky, je to tiež účinné ošetrenie suchou pokožkou, ktoré eliminuje odlupovanie pokožky. Kokosový olej je veľmi bohatý na vitamín E, ktorý odstraňuje kožné blokády a zmierňuje rôzne kožné infekcie, ako je psoriáza, akné, ekzém a dermatitída. Kokosový olej tiež zabraňuje vráskam tváre a zabraňuje celkovému ochabnutiu pokožky, preto sa bežne používa ako základ pre pleťové vody, mydlá a krémy.

Vlasy a pokožka hlavy

Kokosový olej sa už mnoho storočí používa ako vlasový kondicionér. Je to prírodný aviváž, ktorý tiež hydratuje pokožku hlavy. Tvrdí sa, že kokosový olej pomáha pri opätovnom raste vlasov a pri masáži do pokožky hlavy odstraňuje vajíčka, vši a lupiny. Podľa Aromaterapeutického sveta, ajurvédskej, tradičnej indickej medicíny, praktizujúci používajú na odstránenie stresu, vyčistenie mysle a upokojenie centrálneho nervového systému teplý kokosový olej vo vlasoch a na pokožke hlavy.

Zdravie kostí a zubov

Kokosový olej zlepšuje vstrebávanie vápnika a horčíka v tele, čo je veľmi prospešné pre zdravie zubov a kostí. Zlepšená absorpcia vápnika vytvorená kokosovým olejom zastavuje zubný kaz a napomáha rozvoju silných zubov. Kombinovaná zvýšená absorpcia vápnika a horčíka je veľkým prínosom pre ženy stredného veku, ktoré môžu byť postihnuté osteoporózou.

Infekcie a choroby

Podľa Výskumného centra pre kokos sú liečivé vlastnosti kokosového oleja najväčšie zo všetkých potravinových olejov. Tichomorskí ostrovani a Ázijci vo veľkej miere používajú kokosový olej ako základ tradičnej medicíny. V Spojených štátoch si však v súčasnosti lekárske užívanie kokosového oleja získava národnú pozornosť, keďže americkí vedci potvrdzujú, že kokosový olej účinne ničí také vírusy, ako je AIDS, chrípka a osýpky, a tiež uvádza, že kokosový olej môže pomôcť pri zmierňovaní príznakov cukrovky, drozd. , pankreatitída, cystická fibróza a početné ďalšie zdravotné ťažkosti.