Avíza

Ako liečiť vyrážky v podpazuší


Vyrážka v podpazuší môže spôsobiť bolesť, svrbenie a nevzhľadné škvrny na koži. Aj keď podmienky, ktoré spôsobujú vyrážku na podpazuší, často nie sú závažné, nepríjemné pocity môžu byť ťažké zvládnuť. Často sa môžete vyhnúť problémom s podpazuším dodržiavaním niekoľkých jednoduchých pravidiel hygieny a používania zdravého rozumu. Nezdieľajte uteráky ani výrobky osobnej starostlivosti, ako napríklad dezodoranty; utierajte uteráky pred kontaktom s povrchmi, ako sú lavice a podlahy telocvične; a uteráky a oblečenie často prať.

Podmienky adresy

Udržujte oblasť podpazušia suchú. Po sprchovaní osušte uterákom. Nechajte oblasť zaschnúť na vzduchu alebo použite sušič fúkania pri miernom zahrievaní, aby ste si boli istí, že všetky pokožky a vlasy sú dôkladne vysušené.

Chráňte pokožku pred trením o iné oblasti pokožky tak, že si na ňu položíte obväz alebo nosíte topy s rukávmi.

Proti hromadeniu tepla v podpaží môžete bojovať nosením krátkych rukávov, ktoré zabraňujú kontaktu pokožky s pokožkou a tiež umožňujú prúdenie vzduchu a odvádzanie tepla z oblasti.

Zastavte vlhkosť čo najrýchlejšie. Ak máte tendenciu často sa potiť v dôsledku cvičenia alebo nervozity alebo pri každodenných činnostiach, zvážte čo najskôr vykonanie výmeny oblečenia a prechod na suché tričko.

Odstránenie príčin

Vymeňte za hypoalergénne mydlo na mydlo a telové mydlo. Dočasne prestaňte používať parfumy alebo parfumy, ktoré bežne aplikujete na postihnutú oblasť.

Vymeňte dezodorant alebo prestaňte používať na niekoľko dní a zistite, či nedošlo k zlepšeniu. Namiesto toho naneste na kukuričný škrob alebo podobné sušiace činidlo.

Aby ste predišli ďalšiemu podráždeniu pokožky, prestaňte holiť, voskovať alebo používať iné formy odstraňovania chĺpkov, až kým sa oblasť nevylieči.

Vyskúšajte si košele vyrobené z technických tkanín. Tieto špeciálne zmesi pomáhajú odvádzať vlhkosť, odstraňujú trenie a regulujú telesné teplo - tri z najbežnejších príčin problémov s podpazuším.

Na zakrytie postihnutej pokožky použite ochrannú bariéru a vysušte ju.

Stratiť váhu. Extra záhyby kože často zachytávajú vlhkosť a vytvárajú vhodné podmienky pre rast mikroorganizmov a dráždenie pokožky.

Tip

  • Kvôli množstvu možných príčin vyrážky v podpazuší je najlepšie navštíviť lekára, ak jednoduché metódy neposkytujú úľavu. Zahustená pokožka, šupinatenie, veľké opuchy a pretrvávajúce príznaky sú len niektoré z otázok, ktoré lekár hodnotí najlepšie.