Avíza

Ako zaobchádzať s opuchnutým nosom


Či už sa zotavujete z nedávnej operácie nosa, alebo ste sa v basketbalovej hre za poslednú noc príliš zasiahli, mať opuchnutý nos môže byť nepríjemné. Keď sa mäkké tkanivá v nose naplnia krvou, môže brániť niektorým z najjednoduchších vecí, ako je napríklad dýchanie a spánok. Ak sa ocitnete v takejto ťažkosti, budete radi, že viete, že existujú metódy, ktoré môžete skúsiť, aby ste sa cítili pohodlnejšie, až kým opuch nezmizne.

Naneste vrstvu ľadu desať až dvadsať minút naraz, minimálne trikrát denne. Nezabudnite si medzi kožu a ľad uchovávať vrstvu látky. Uterák strednej hrúbky je ideálny. Studená zníži opuch v postihnutej oblasti.

Hlavu držte čo najviac, aj keď spíte. Ľahnutie spôsobuje, že sa v oblasti hromadí viac krvi, čo vedie k väčšiemu opuchu a pulzovaniu. Sklon umožňuje krvi a iným tekutinám odtekať z tváre.

Vypite veľké množstvo tekutín, aby ste podporili odtok sínusovej dutiny a znížili napchavosť na uľahčenie dýchania.

Počas prvých 48 hodín sa objavte príznaky, ako je kúpeľ, sprcha alebo vírivka, aby ste zabránili povzbudeniu krvi do opuchnutej oblasti.

Vezmite voľnopredajný protizápalový liek, ako je ibuprofén, na bolesť a opuch.

Tip

  • Ak sa váš opuch vyskytol v dôsledku zranenia a nie v dôsledku chirurgického zákroku, mali by ste sa vždy poradiť s lekárom, aby ste vylúčili akékoľvek vážne poškodenie.