Avíza

Ako získať odporúčanie pre lekára na zvládnutie bolesti

Ako získať odporúčanie pre lekára na zvládnutie bolesti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho stredísk na zvládanie bolesti vyžaduje odporúčanie lekára skôr, ako vás prijme ako pacienta. Predtým, ako môžete dostať odporúčanie pre lekára na zvládnutie bolesti, by ste si mali byť vedomí niekoľkých jednoduchých krokov. Život s bolesťou nie je ľahký a hoci praktickí lekári môžu ponúknuť celý rad metód na zvládnutie chronickej bolesti, v mnohých prípadoch je lekár, ktorý sa špecializuje na zvládanie bolesti, schopný navrhnúť najlepší spôsob liečby, aby účinne liečil vašu bolesť.

Pred vyhľadaním odporúčania lekára na zvládnutie bolesti preskúmajte ďalšie možnosti. Lieky na prepážku proti bolesti a lieky na predpis môžu byť veľmi účinné pri zvládaní bolesti. Váš lekár primárnej starostlivosti bude schopný predpísať lieky proti bolesti. Medzi ďalšie účinné liečby bolesti patrí masážna terapia, cvičenie, hypnóza, tepelné a chladové zábaly, relaxačné techniky, meditácia a akupunktúra. Vyskúšajte niektoré z týchto techník alebo ich kombinácie skôr, ako získate odporúčanie pre lekára na zvládanie bolesti.

Ak liečebné metódy, ktoré ste vyskúšali, nepomáhajú vašej bolesti, dohodnite si stretnutie s lekárom primárnej starostlivosti. Ak nemáte lekára primárnej starostlivosti, veľa stredísk na riadenie bolesti vás nebude akceptovať ako pacienta.

Počas schôdzky prediskutujte s lekárom svoje bolesti. Načrtnite rôzne metódy a možnosti liečby, ktoré ste vyskúšali a ktorých lekár nemusí vedieť. Tiež artikulovať závažnosť bolesti a ako to ovplyvní vaše celkové fungovanie.

Spýtajte sa svojho lekára na možnosť navštíviť lekára na zvládanie bolesti. Váš lekár môže poznať ďalšie možnosti liečby, ktoré vám môžu pomôcť zmierniť bolesť bez toho, aby ste navštívili špecialistu. Ak lekár nemá iné alternatívne možnosti liečby, mala by vám ponúknuť, aby vás odkázala na lekára na zvládanie bolesti. Ak tak neurobí, je prijateľné požiadať o odporúčanie.

Akonáhle lekár súhlasí s tým, že vám odporučí lekára na zvládnutie bolesti, požiadajte ju, aby poslala list na kliniku na zvládnutie bolesti, ktorá stručne vysvetlí vašu situáciu a možnosti liečby, ktoré ste vyskúšali.

Poraďte sa so svojím poskytovateľom poistenia, aby ste sa ubezpečili, že lekár na riadenie bolesti, na ktorý vám lekár odkazuje, je krytý zdravotným poistením. Ak nie, opýtajte sa svojho lekára, či vo vašej oblasti existujú iní lekári na zvládanie bolesti, na ktorých by vás mohla odkázať.

Pred návštevou lekára na zvládnutie bolesti vyplňte všetky potrebné formuláre. Tieto formuláre sa zvyčajne nachádzajú na webovej stránke centra pre správu bolesti alebo sa vám poskytnú, keď vás centrum kontaktuje s cieľom dohodnúť si schôdzku. Tieto formuláre často zahŕňajú formuláre odporúčaní od pacienta, ktoré musí vyplniť lekár primárnej starostlivosti.