Avíza

Potraviny, ktoré spôsobujú kvasinkové infekcie


Infekcie kvasinkami sú nepríjemné a niekedy bolestivé. Candida, huba, ktorá spôsobuje kvasinkové infekcie, sa prirodzene vyskytuje v našom tele. Kandidóza, lekársky termín pre kvasinkové infekcie, sa zvyčajne vyskytuje, keď dôjde k zmene prostredia tela, ktorá umožňuje kvasinkám rásť rýchlejšie. Infekcie kvasinkami sa môžu vyskytnúť v ústach alebo vo vaginálnej / genitálnej oblasti alebo v celom tele. Infekcie kvasiniek sa zvyčajne dajú úspešne liečiť cez pultové krémy, čapíky alebo na lekársky predpis. Niektoré potraviny pravdepodobne spôsobujú kvasinkové infekcie ako iné. Dodržiavaním nižšie uvedených pokynov týkajúcich sa stravovania môžete znížiť výskyt infekcie kvasinkami.

Druhy

Symptómy vaginálnej kandidózy sú sčervenanie, pálenie, opuch a svrbenie vulvy a vaginálnej oblasti, ktoré sa zhoršia, ak sa nelieči. Pri pokročilých kvasinkových infekciách sa zvyčajne vyskytuje hustý biely výboj sprevádzaný nepríjemným zápachom. Môžete mať jeden alebo viac z vyššie uvedených príznakov v rôznych stupňoch od miernych po intenzívne. Hluk alebo kandidóza v ústach je tiež spôsobená prerastaním kvasníc v ústach alebo zažívacom trakte. Príznaky sú biele škvrny na jazyku alebo v ústach. Rohy úst môžu byť popraskané a môže dôjsť k prehltnutiu bolesti a ťažkostí.

Funkcie

Candida sa prirodzene vyskytuje v tele, ale keď sa vymkne spod kontroly, je to niekedy kvôli jedlám, ktoré jete. Strava s vysokým obsahom cukru niekedy prechádza cez telo v moči a vaginálne sekréty meniace prostredie v pošve. Huba v kvasinkách sa živí a rozmnožuje v sladkom prostredí a strava s vysokým obsahom sladkých potravín vrátane fruktózy môže spôsobovať rast kvasníc.

Foods

Vysoko rafinované potraviny, ktoré sú plné cukru, ako sú šišky, cukrovinky, sušienky, cukor v káve, koláčoch a čokoláde, by sa mali obmedziť alebo sa im vyhnúť. Cukrová sóda a ovocné šťavy tiež zvýšia cukor vo vašom krvnom obehu. Dajte si pozor aj na ovocie s vysokým obsahom fruktózového cukru, ako sú napríklad čerešne, hrozno, banány, sušené ovocie, hrozienka, mandarínky, mango, slivky a granátové jablká. Vysoko rafinované uhľohydráty ako biely chlieb, cestoviny, biele bagety a múčne tortilly môžu tiež zvýšiť cukor v krvi a mali by sa jesť s mierou.

Riešenie

Acidophilus a jogurt obsahujú dobrú baktériu nazývanú laktobacily, ktorá vyrovnáva kvasinky a mala by byť súčasťou vašej stravy. Piť acidofilus a jesť jogurt každý deň je dobrý nápad. Niekedy v obchode je zakúpený jogurt s vysokým obsahom cukru. Vytvorenie vlastného domáceho jogurtu pomocou jogurtového stroja môže byť zábavné a tiež vám umožní kontrolovať, koľko cukru je v jogurte. Tablety Acidophilus sú tiež dostupné vo forme kapsúl.

Riešenie

Pitie veľkého množstva vody pomôže rozriediť cukor v krvnom obehu skôr, ako ho močíte. Vypite najmenej 8 pohárov vody denne.

Pred zmenou stravovania nezabudnite konzultovať s lekárom.