Avíza

Známky vášho prichádzajúceho obdobia


Predmenštruačný syndróm (PMS) je termín, ktorý sa používa na symptómy, ktoré zažívajú mnohé mladé dievčatá a ženy asi jeden alebo dva týždne pred začiatkom menštruácie každý mesiac. Príznaky môžu byť užitočné pri určovaní, kedy nastane obdobie. Pre dievčatá, ktoré ešte nemali svoje obdobie, sú príznaky puberty hlavným znakom toho, že jeden môže prísť čoskoro.

Známky Prichádza vaša prvá perióda

Pred začiatkom prvého obdobia sa vyskytuje veľa rôznych zmien. Napríklad si môžete všimnúť vaginálny výtok spolu s rastom vlasov pod pažami a v oblasti ochlpenia. Môžete si tiež všimnúť, že ste mali rastový impulz a že vaše prsia sa zväčšujú.

Ukazovatele

Ak ste vo svojom období pravidelní každý mesiac, môže byť ľahké vedieť, kedy sa blíži vaše obdobie, keď počítate 28 dní od začiatku predchádzajúceho obdobia. Pre niektoré ženy môžu byť obdobia nepravidelné a je ťažké vedieť, alebo byť pripravený na vaše obdobie. V tejto veci však môže pomôcť veľa ukazovateľov. Môžete si všimnúť týždeň alebo dva týždne predtým, ako vaše obdobie začne útek akné, nadúvanie žalúdka, prsia a bolesti chrbta, únavu, zápchu, hnačku alebo bolesti hlavy. Jedným z hlavných znakov je depresia a pocity stresu. Zaznamenanie týchto príznakov vám môže pomôcť určiť, kedy sa začína menštruácia.

Predčasný syndróm a ženy

Presná príčina PMS ešte nebola stanovená; navrhuje sa však, že príčinou je kolísanie hladín hormónov počas menštruačného cyklu ženy. Ak máte príznaky PMS, existuje mnoho spôsobov, ako pomôcť zmierniť bolesti a bolesti. Napríklad konzumácia zdravej výživy ovocia a zeleniny, zníženie príjmu solí a pitie veľkého množstva vody môžu príznaky minimalizovať. Okrem toho môže cvičenie pomôcť znížiť stres. Ak máte závažné príznaky, existujú voľne predajné lieky a lieky na predpis.