Avíza

Ako sa zbaviť komárom po všetkých nohách

Ako sa zbaviť komárom po všetkých nohách


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je to ženské komár, ktorý je zodpovedný za tie červené hrbole, ktoré sa objavili na vašich nohách. Približne 24 hodín pred tým, ako sa na vašich nohách objavili červené hrče, sa na vašej krvi pochytávali samičky komárov. Počas sania krvi komár ukladá sliny do pokožky. Imunitný systém vášho tela reaguje na cudzí proteín, čo má za následok svrbenie, opuch a pálenie. Zostali ste s malými červenými hrčkami po celom končatinách. Medzi prostriedky na boj proti uhryznutiu patrí použitie výrobkov, ktoré už máte doma.

Umyte si nohy jemným mydlom a teplou vodou. Položte ľadový zákusok na komáre. Ľad upokojuje a zmierňuje opuchy. Ak nemáte balenie s ľadom alebo nepoužívate studené sódy alebo mrazené balené potraviny, navlhčite ich v studenej vode.

Na uhryznutie komárov na nohách naneste calamínové mlieko. Kalmínové mlieko zmierňuje svrbenie a pálenie, keď sa uhryzne. Hydrokortizónový krém je tiež dobrou voľbou.

Vytvorte hrubú pastu s hmotnosťou približne 2 lyžice. jedlá sóda a 2 lyžice. vodu a rozotrite ju po uhryznutí komárov na nohách. Pasta má podobný, ale trvanlivejší účinok ako kalamínové mlieko. Používajte viac sódy a vody na pečenie v závislosti od veľkosti postihnutej oblasti.

Užite perorálny antihistamín obsahujúci difenhydramín. Perorálny antihistaminikum znižuje tvrdšie vedľajšie účinky pri uhryznutí komármi vrátane bolesti, horúčky, svrbenia a začervenania.

Na uhryznutie komármi naneste aloe vera gél. Aloe vera je celá prírodná, upokojuje oblasť a zmierňuje svrbenie a opuch.

Počkajte. Vaše hrče proti komárom zmiznú do jedného týždňa. Hrče zmiznú najskôr ao dva až tri dni neskôr svrbenie končí.

Tip

 • Poraďte sa so svojím lekárom, ak má uštipnutie komármi alergickú reakciu alebo ak máte bolesti hlavy, horúčku, bolesť tela, vracanie a nevoľnosť.

  Vyvarujte sa poškriabaniu komárom. Ak sa koža roztrhne, môže to spôsobiť infekciu.

  Drž sa ďalej od vlhkých oblastí pri vode, pretože práve tam sú zmysly komárov silnejšie a pohotovejšie ako obvykle.

  Noste repelent proti komárom na vašej pokožke, aby ste sa vyhryzli. Prečítajte si štítok na obale, pretože niektorí nie všetci repelenty bojujú proti komárom.

  Vyvarujte sa rozprašovaniu parfumu na pokožku, pretože vôňa môže priťahovať komáre.Komentáre:

 1. Gildas

  Mýliš sa. Navrhujem o tom diskutovať. Pošlite mi e -mail v PM, povieme.

 2. Shandon

  I can offer to visit the website, where there are many articles on the subject of interest to you.

 3. Bek

  Všetky vyššie uvedené sú pravdivé. Poďme diskutovať o tejto otázke.

 4. Lise

  I apologize that I can not help you. But I am sure that you will find the right solution.

 5. Rolf

  Považujem, čo to je - lož.

 6. Tausida

  Aké slová ... skvelé, nápad vynikajúci

 7. Flynn

  Tento nápad príde vhod.

 8. Toru

  Autor, prečo taký vynikajúci blog ešte nie je na prvých riadkoch v hornej časti blogov Yandex? Možno by ste mali konečne urobiť niečo užitočné?Napíšte správu