Avíza

Koľko vody by som mal piť pred ultrazvukom?

Koľko vody by som mal piť pred ultrazvukom?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ultrazvuk sa používa na vyhodnotenie mnohých štruktúr v tele. Je to najužitočnejšie v pôrodníctve a gynekológii, pretože nevystavuje pacienta ionizujúcemu žiareniu, ako sú napríklad röntgenové lúče. Je to relatívne bezpečné. Mnoho pacientov pozná pokyny špecifické pre prípravu močového mechúra, ktoré musí pacient dodržiavať, aby sa ubezpečil, že má na vyšetrenie ultrazvukom plný močový mechúr.

Druhy skúšok

Niektoré skúšky vyžadujú plný močový mechúr. Pôrodné, panvové a mechúrové ultrazvukové sondy vyžadujú, aby bol močový mechúr primerane naplnený.

Sonografické okno

Ultrazvuk sa nedá použiť na vizualizáciu štruktúr skrytých za črevom. Plný močový mechúr vytlačí črevo z cesty a umožňuje sonografovi pozrieť sa na panvové orgány pomocou močového mechúra ako sonografického okna.

Poloha plodu

Pri pôrodných ultrazvukoch pomáha močový mechúr vytlačiť plod z panvy, aby sa nezakryl panvovými kosťami. Tiež umožňuje sonografovi vizualizovať krčka maternice, dolnú časť maternice, ktorá sa počas pôrodu tenčí a otvára.

Množstvo

Pacienti sú požiadaní, aby vypili 32 oz. z vody. Pokiaľ sa nevykonáva ultrazvuk brucha alebo iné vyšetrenie, ktoré vyžaduje pôst, voda sa môže nahradiť kávou, sódou a džúsom.

Kedy piť

Najskôr vyprázdnite močový mechúr. Po druhé, vypite odporúčané množstvo tekutiny do desiatich minút, jednu hodinu pred skúškou. Nevyčisťujte močový mechúr, kým k tomu nebudete vyzvaní.


Pozri si video: Life In A Day (Jún 2022).