Avíza

Benadryl Vedľajšie účinky u starších ľudí


Benadryl je antihistaminikum. Benadryl, bežne známy ako difenhydramín, je dostupný na prepážke pre zmiernenie alergie. Droga pomáha zmierniť kýchanie, svrbenie, vyrážky a iné alergické reakcie. Vďaka svojim mierne sedatívnym účinkom je difenhydramín užitočný pri nevoľnosti z pohybu a nespavosti. Difenhydramín, ktorý sa predáva pod obchodným názvom Benadryl alebo ako obchod, pomohol miliónom alergikov. Benadryl však má vážne vedľajšie účinky pre mnoho ľudí starších ako 60 rokov.

Interakcie

Starší ľudia sú náchylní na drogové interakcie. Pravidelne užívajú lieky na chronické ochorenia, vďaka ktorým sú citlivejšie na iné lieky. Difenhydramín a iné antihistamíny môžu reagovať s liekmi vrátane trankvilizérov, barbiturátov a inhibítorov monoaminooxidázy. Liekové interakcie môžu spôsobiť mdloby alebo nebezpečne nepravidelný srdcový rytmus.

Sedatíva

Najbežnejším vedľajším účinkom je ospalosť, ktorá spôsobuje miernu dezorientáciu alebo demenciu. Starší človek môže pri bežných činnostiach zaspať. Tento upokojujúci účinok môže spôsobiť nestabilitu. Osoba staršia ako 60 rokov by sa mala pomaly vstávať z miesta na sedenie alebo na bruchu, aby sa zabránilo mdlobám. Ak užívate liek proti úzkosti, neodporúča sa používať difenhydramín, pretože sedatívne účinky zveličujú účinky podobných liekov a môžu spôsobiť depresiu spojenú s liekom.

Komplikácie prostaty

Problémy s prostatou, ako je zväčšená prostata alebo BPH, postihujú mnoho mužov starších ako 60 rokov. Tieto problémy s prostatou majú za následok ťažkosti s močením alebo zadržiavanie moču. Je dôležité, aby moč voľne prúdil, aby odstránil tlak zo zväčšenej prostaty a močových ciest. Difenhydramín a iné antihistamíny ovplyvňujú svaly prostaty a močového mechúra. To spomaľuje tok moču a komplikuje problémy s prostatou.

Strata chuti do jedla

Difenhydramín sa často používa na upokojenie kinetózy. Starší ľudia sú citlivejší na jeho účinky a môžu mať nevoľnosť alebo nechutenstvo. Ľudia, ktorí sú krehký alebo s nadváhou, môžu omdlieť, mať žalúdočné ťažkosti alebo iné zažívacie ťažkosti. Ak je to jediný účinný liek na alergie pre staršieho človeka, zníženie týchto vedľajších účinkov môže byť znížením dávky, podaním dávky pred spaním alebo užívaním drogy s jedlom.

Výstraha

Pozorne si prečítajte štítky týkajúce sa liekových interakcií s difenhydramínom alebo inými antihistaminikami. Použite jednoduchú receptúru na voľne predajné účely. Použitie kombinovaných liekov na úľavu od difenhydramínu a na zmiernenie bolesti alebo prekrvenie bolesti môže komplikovať drogový režim u staršej osoby. Ak máte vy alebo príbuzný viac ako 60 rokov, pred použitím difenhydramínu alebo iných antihistamínov sa poraďte s lekárom.