Avíza

Ušné kvapky Over-The-Counter na zníženie zvonenia


Zvonenie v ušiach je stav nazývaný tinnitus. Jeden z každých päť ľudí zažije tinnitus naraz alebo iný a príčiny tohto stavu sa líšia. Možné príčiny zahŕňajú stratu sluchu súvisiacu s vekom, zranenie ucha a problémy s obehovým systémom. Metódy na zníženie zvonenia do uší zahŕňajú maskovanie zvuku a používanie produktov na ušné kvapky, ktoré je možné zakúpiť na prepážke.

Druhy hučania v ušiach

Existujú dve odlišné formy hučania v ušiach. Prvá forma sa nazýva subjektívny tinitus. S týmto stavom ste jediný, ktorý počuje zvonenie v ušiach. Ak stav nie je spôsobený stratou sluchu alebo zranením, môže to byť spôsobené nadmerným nahromadením vosku v ušiach. Ak je to tak, použitie ušných kvapiek na voľnom trhu môže byť užitočné pri zmierňovaní príznakov.

Druhá forma tinnitusu sa nazýva objektívny tinitus. Tento formulár môžete počuť vy, ako aj lekár, keď vyšetrí vaše ucho. Objektívna tinnitus je pravdepodobne spôsobená problémom s vašimi krvnými cievami, problémom súvisiacim s kosťou vo vnútornom uchu alebo svalovými stavmi. Ušné kvapky na voľnom trhu nezmierňujú objektívny tinitus a na liečbu stavu budete musieť postupovať podľa odporúčaní svojho lekára.

Iné príčiny hučania v ušiach

Vystavenie hlasnému hluku môže viesť k zazvoneniu v ušiach. Ak je hluk extrémne nadmerný, zvonenie v ušiach môže naznačovať zranenie alebo stratu sluchu. Tento typ hučania v ušiach sa môže vyriešiť sám o sebe, alebo sa môže ukázať ako trvalý, ak je poškodenie dostatočne závažné. Ušné kvapky na voľnom priechode urobia len málo na zmiernenie hučania v ušiach, ktoré sú výsledkom hlasnej expozície hluku. Dedičné stavy, ako je napríklad otoskleróza, čo je stvrdnutie kosti vo vnútornom uchu, ktorá má za následok abnormality kostí, môžu niekedy spôsobiť tinitus. Opäť platí, že ušné kvapky na voľnom priestranstve môžu pomôcť znížiť zvonenie uší, ak sa hučanie v ušiach zhoršuje nadmerným ušným voskom, ale nenapraví to abnormálne stavy kostí.

Prekážky ušného vosku

Tinnitus sa niekedy vyskytuje, keď sa nahromadí nadmerné množstvo ušného vosku, hromadí sa a zablokuje vaše vnútorné ucho. Používanie ušných kvapiek mimo trhu môže pomôcť zmierniť problémy s touto príčinou hučania v ušiach a obnoviť normálny sluch. Medzi mnohé voľne predajné výrobky na ušné kvapky, ktoré si môžete zvoliť na zníženie hučania v ušiach, sú Debrox, RingStop a TinnaRex.

Debrox

Debrox uvoľňuje kyslík, keď sú kvapky umiestnené vo vnútri uší; to vytvára penu, keď príde do kontaktu s ušným voskom a uvoľní ušný vosk na odstránenie. Do každého ucha môžete vložiť päť až 10 kvapiek Debroxu, aby produkt mohol bezpečne vyčistiť uši. Po 15 minútach môžete produkt prepláchnuť z uší teplou vodou. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov by sa mal liek používať dvakrát denne.

RingStop

RingStop je homeopatický liek obsahujúci kalcium karboniku, karbo vegtabilis, chininum sulfuricum, cimicifuga racemose, cinchona officinalis, coffea cruda, grafity, kali carbonicum, lycopodium, natrum salicylicum a salicylicum acidum a ďalšie zložky. Prípravok sa používa na ošetrenie citlivosti na hluk, hučania v ušiach a zvukov uší. Aby ste mohli produkt správne používať, musíte postupovať podľa pokynov na obale. Tento produkt sa neodporúča tehotným ženám alebo osobám užívajúcim Warfarin alebo Coumadin.

TinnaRex

TinnaRex je prírodný produkt obsahujúci gingko bilobu, rozmarín, avenu sativu a vervaín. Pri správnom používaní znižuje tento produkt zvonenie v ušiach spojené s tinnitom a zlepšuje obehové procesy, ktoré sú zodpovedné za zvonenie uší. Ak chcete liečiť chronické zvonenie do uší, mali by ste zmiešať 10 až 15 kvapiek TinnaRexu do jednej štvrtiny šálky vody alebo džúsu trikrát denne a konzumovať nápoj. Akútne podmienky vyžadujú päť kvapiek zmiešaných v jednej štvrtine šálky vody každých 30 minút. Za 12 hodín by ste nemali užívať viac ako 10 dávok. Ženy, ktoré sú tehotné a ktoré používajú Warfarín alebo antikoagulanciá, by nemali tento produkt používať.