Avíza

Definícia novorodeneckej depresie

Definícia novorodeneckej depresie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Novorodenecká depresia alebo novorodenecká respiračná depresia sa týka nebezpečne nízkej dychovej frekvencie u novorodencov. Existuje mnoho možných príčin novorodeneckej depresie.

Definícia

Podľa Mosbyho lekárskeho slovníka, 8. vydanie, sa respiračná depresia vzťahuje na rýchlosť dýchania, ktorá klesne pod 12 dychov za minútu a ktorá nedokáže adekvátne vetrať pľúca.

Druhy

Podľa článku v časopise Canadian Family Physician existujú štyri typy novorodeneckej depresie. Niektoré deti vykazujú respiračnú depresiu hneď po narodení, iné majú normálne dýchanie pri narodení, ale potom sa dýchanie náhle stane depresívne, niektoré deti sa rodia s normálnym dýchaním, ktoré postupne klesá a niektoré vykazujú príznaky zadusenia pri normálnom dýchaní.

Nebezpečenstvo

Novonarodené deti s rizikom novorodeneckej depresie sa môžu narodiť predčasne, môžu mať vrodenú vadu, zažívajú asfyxiu v lone alebo môžu byť vystavené anestetickým alebo analgetickým látkam užívaným matkou počas procesu narodenia podľa Galeovej encyklopédie spojencov. Ošetrovateľstvo a zdravie.

Liečba

Liek naloxón sa môže podávať na potlačenie účinkov analgetík, ktorým môže byť dieťa vystavené. Iné spôsoby obnovenia normálneho dýchania môžu zahŕňať otvorenie dýchacích ciest dieťaťa, použitie kyslíkovej masky alebo vloženie skúmaviek na uľahčenie ventilácie pľúc.

Dôležité informácie

Podľa eMedicíny je novorodenecká respiračná depresia spojená s mnohými prípadmi detí, ktoré zomreli do 24 hodín po narodení.Komentáre:

 1. Ghiyath

  Don't understand everyone.

 2. Tunleah

  I think it's a good idea.

 3. Heolstor

  Malo by sa povedať - drsná chyba.

 4. Esmund

  I apologize, of course, but it doesn't quite suit me. Maybe there are more options?

 5. Bain

  Didn't try to search google.com?Napíšte správu