Avíza

Ako sa zbaviť zubného kameňa na zuboch doma


Lepivý film, ktorý sa prilepí na vaše zuby, sa nazýva zubný povlak. Plak, ktorý zostane vytvrdený, sa stane zubným kameňom. Podľa „The Doctor Book of Home Remedies“ môže plak stvrdnúť o 50% do dvoch dní a po približne 12 dňoch môže byť rovnako tvrdý ako kameň. Akonáhle sa tvrdý zubný kameň vytvrdne na vašich zuboch, budete ho potrebovať na profesionálne čistenie, ale doma môžete zabrániť alebo minimalizovať hromadenie zubného kameňa doma.

Vyberte si zubnú kefku, ktorá vám pohodlne padne na ústa. Vyhľadajte mäkké okrúhle štetiny. „Kniha lekárov o domácich liekoch“ uvádza, že takáto kefa je šetrná k zubnej sklovine, ale účinne odstraňuje zubný povlak.

Na zubnú kefku naneste malé množstvo zubnej pasty na kontrolu zubného kameňa. Uistite sa, že značka zubnej pasty má pečať American Dental Association (ADA), navrhuje spoločnosť Delta Dental Insurance.

Kartáčujte všetky strany každého zuba krúživým pohybom. Kefa najmenej 2 minúty, dvakrát denne. Sústreďte sa na chrbát a dolné zuby, kde zubný kameň inklinuje najviac, odporúča sa „Kniha lekárov o domácich liekoch“.

Po vyčistení zubov nite. Medzi a okolo každého zuba použite niť na uvoľnenie a odstránenie zubného povlaku a všetkých čiastočiek jedla.

Opláchnite ústnou vodou proti zubnému povlaku.