Avíza

Známky a príznaky problémov s obličkami u mužov


Ak sa vyskytnú problémy s obličkami človeka, objavia sa určité znaky a príznaky, ktoré sa prejavia. U mužov sú tieto príznaky označované bolesťou v rôznych častiach tela a často infekciami močových ciest. Tieto príznaky, často v spojení so sebou, sú prvé príznaky problémov s obličkami.

Infekcie močových ciest

Kým infekcie močových ciest sú u mužov zriedkavé, pri ich výskyte sú vážne a zvyčajne sú príznakom väčších problémov s obličkami. Tieto infekcie začínajú, keď sa baktérie dostanú do močovej trubice. Ak sa nelieči rýchlo alebo ak je človek v zlom zdravotnom stave, infekcia sa môže dostať do obličiek a spôsobiť vážnu infekciu. Infekcia obličiek sa nazýva pyelonefritída a zvyčajne sa vyskytuje iba vtedy, keď obličky nefungujú správne spolu s prostatou, ktorá nefunguje správne, čo zvyčajne vytvára sekréty na spomalenie rastu baktérií.

Zmeny tela

Mužské telo sa drasticky zmení aj vtedy, keď má človek problémy s obličkami. Muži často veľmi rýchlo priberajú na váhe a na zvláštnych miestach majú vlasy na tvári alebo na tele. Dych a telesný zápach sa často stávajú problémom, rovnako ako problémy s ich pleťou.

Boková bolesť

Ďalšou známkou a príznakom možných problémov s obličkami je streľba na malú časť chrbta alebo boku tela. Ak sa táto bolesť vyskytuje pravidelne, potom je pravdepodobne niečo zlé na obličkách alebo obličkách. Môže to byť obličkový kameň, ktorý je neuveriteľne bolestivý prejsť. Alebo to môže byť celý rad ďalších problémov, ktoré môžu spôsobiť horšie príznaky, ako je nevoľnosť a vracanie, ktoré sú výsledkom silnej bolesti obličiek. Táto bolesť bude často vyžarovať do stredu brucha, pretože obličky napučiavajú vnútri tela. Toto by mal lekár okamžite skontrolovať.

Sexuálne problémy

Celý rad sexuálnych problémov môže byť spôsobený možným ochorením obličiek alebo problémami. Patrí sem únava, ktorá spôsobuje, že človek je príliš unavený na sex, spolu s nízkou sexuálnou túžbou všeobecne, čo znamená, že s endokrinným systémom, ktorý je priamo postihnutý obličkami, môže byť niečo zlé. Erektilná dysfunkcia môže byť tiež dôsledkom problémov s obličkami, ktoré môžu byť spôsobené vysokým krvným tlakom alebo výskytom cukrovky.

Letargia

Problémy s obličkami môžu viesť k hromadeniu kyseliny v tele a močoviny v krvi, čo môže viesť k všeobecnej slabosti a letargii, čo je ďalším príznakom zlyhania obličiek. Strata chuti do jedla a dýchanie sa stanú ťažšími, keď sa pľúca pokúšajú tlmiť kyslosť tela tým, že rýchlejšie vypúšťajú oxid uhličitý. Krvný tlak sa tiež začne zvyšovať a zaťažuje srdce a obehový systém. Bude to pokračovať do bodu, keď sa mentálne funkcie značne spomalia, čo nakoniec spôsobí, že pacient upadne do kómy.